TAEKWONDO USPJEH Bjelovarčanin Vedran Golec rasturio aktualnog prvaka Europe

Bjelovarski članovi zagrebačkog Taekwondo kluba Jastreb ovih dana imaju velikog razloga za zadovoljstvo. Na nedavno održanom 5. Europskom taekwondo prvenstvu klubova u Turskoj, Bjelovarčanin Vedran Golec (87 kg) u finalnoj je borbi uspio poraziti olimpijskog pobjednika, aktualnog prvaka i najboljeg teškaša svijeta, nositelja kategorije +87 kiliograma, azerbajdžanca Radika Isaeva rezultatom 7:6. Hrvoje Šep (87 kg) je ispao već u prvom kolu u kojem ga je svladao iskusni tuniški olimpijac i prvi nositelj u kategoriji 87 kilograma. Luka Horvat (80 kg) okrunio se brončanom medaljom. Naime, u prvom kolu je pobijedio turskog predstavnika, u drugom kolu poljskog predstavnika nakon čega polufinalnu borbu gubi od prvog nositelja, azerbajdžanskog brončanog olimpijca i aktualnog prvaka Europe Beigi Harchegani Milada Radik Isaev iz Azerbajdžana. U ekipnom poretku Taekwondo klub Jastreb osvojio je drugo mjesto. Ovaj uspjeh došao je nakon što su se sva trojica proteklog vikenda okrunila titulom prvaka grada Zagreba. No, Jastrebovi nemaju previše vremena za veselje. Uspješnu tursku turneju pokušat će nastaviti, a nakon tjedan dana treninga nastupit će 14. veljače na novom G1 natjecanju 4. Otvorenom prvenstvu Turske. Od sedmog do 15. veljače seniori Luka Horvat, Hrvoje Šep i Vedran Golec boravit će u turskom gradu Antalya gdje će u pratnji trenera Dejana Mesarova nastojati izboriti nove bodove na svjetskoj rang listi. (ika)