Akanni poput bagera razorio Hrvace

SUPERSPORT DRUGA NOGOMETNA LIGA – 3. KOLO

Čak ni oni najhrabriji, oni skloni kladioničarskim iznenađenjima, oni okorjeli navijači i pristrani čelni ljudi kluba, početkom ljeta nisu mogli ni slutiti, a nisu imali hrabrosti govoriti kako će NK Bjelovar novo prvenstvo otvoriti s tri uzastopne pobjede i da će odjednom postati jedan od kandidata za mjesto u samom vrhu ljestvice. Taj pomalo filmski scenarij nogometaši Gradskog kluba potvrdili su trećem prvenstvenom kolu u kojem su kao domaćini rezultatom 3:2 savladali Hrvace, s time što je ta utakmica bila neizvjesna do samog kraja.

NK BJELOVAR – HRVACE  3:2

BJELOVAR: Domović 7, Šantalab 7, Štefanac 7, Dujmović 7,5 (od 68. Gibanjek), Romac 7, Čordaš 7, Gatarić 7,5 (od 65. Kovač), Kapitanović 7,5 , Gulam 7, Uwem 7, Akanni 9 (od 89. Mrkela). TRENER: Tomislav Mikulić

HRVACE: Perić 6, Ropar 6, Stanić 6 (od 75. Milić), Milović 7, Maganjić 6,5, Smojvir (od 81. B. Čovo), Glavović 6(od 46. Vučković 6), De Souza 6, Balić 6 (od 56.Carev), M. Čovo 6, Skoko 6 (od Galić). TRENER: Grgica Kovač

STRIJELCI: 1:0 Akanni (25), 2:0 Akanni (43),3:0 Čordaš (54), 3:1 Carev (62), 3:2 Vučković (63)

Kao i u prve dvije utakmice, tako je Akanni i protiv Hrvaca bio prvo ime susreta. Poput tenka prolazio je kroz nesigurnu gostujuću obranu, na leđima je nosio i po dva gostujuća igrača što mu nije bio baš nikakav problem da već u prvom poluvremenu postigne dva sjajan pogotka i ubije svaku nagu nogometaša Hrvaca u povoljan ishod ove utakmice.

Već u desetoj minuti Akanni je sjajnom prilikom najavio svoj show, da bi u 25. minuti nakon proboja Kapitanovića po lijevoj strani savladao nemoćnog Perića na golu Hrvaca. Taj pogodak dao je krila momčadi Bjelovara koja je umirila goste i brzim kontra napadima opasno prijetila novim pogotkom. To se dogodilo u 43. minuti nakon ubačaja Dujmovića iz kornera na koji je poput kamikaze natrčao Akani i ponovo glavom pogodio za 2:0,

Drugo poluvrijeme bila je prva nogometna poslastica. Igralo se obostrano otvoreno tako da su se prilike redale kao na tekućoj traci. U tom “run &gun” igranju Bjelovar je preko Čordaša poveo s 3:0, ali su i nogometaši Hrvaca u roku od dvije minute postigli dva pogotka čine su utakmicu ponovo učinili neizvjesnom. Srećom po Bjelovar, nakon obostrano puno promašaja do kraja više nije bilo pogodaka.