Anemična i neprepoznatljiva Mladost odigrala neriješeno s trećeligašem iz Vrbovca

PRIJATELJSKA NOGOMETNA UTAKMICA:

MLADOST – VRBOVEC     0:0

MLADOST: Trešćec, Hudaček, Abramović, Šuto, Franceković, Jakšić, Brezina, Colarić, Bujan, Raužan, Guja – Starič, Bošnjak, Felipe, S. Mamić, Čordaš, Kunštek, Jajalo, Baraban, TRENER: Danijel Lovrić

Nakon pet prijateljskih pobjeda, u kojima su redom padali prvoligaši i drugoligaši, ali i nakon pet sjajno odigranih utakmica u kojima su postigli čak 28 pogodaka, a primili samo pet, nogometaši Mladosti na listu pripremnih utakmica dodali su i neriješeni rezultat.

Bolji, ali bez pogodaka

Na svom stadionu na Brdu Mladost je odigrala neriješeno 0:0 s trećeligašem Vrbovcem. Osim što je bila prva neriješena među pobjedama, utakmica protiv Vrbovca nogometašima Mladosti ujedno je bila i najlošije odigrana u pripremama. Naime, Redsi su tokom cijele utakmice imali terensku inicijativu i bili su dominantni u svim nogometnim pogledima, međutim, ta nadmoć nije okrunjena baš ni jednim pogotkom s time što je bilo dobrih prilika.

Guja uzdrmao prečku

U prvom poluvremenu istakao se Guja već prepoznatljivom agresivnošću i borbenošću, ali se i ‘istakao’ s nekoliko sjajnih promašaja međi kojima je onaj iz druge minute kad se našao sam pred gostujućim vratarom, ali i onaj iz 25.minute kad je oštrim šutem s desetak metara uzdrmao prečku koja je tresla sve do kraja poluvremena.

Iako je Vrbovec ozbiljno prijetio iz kontra napada, no, Mladost je i u drugom dijelu igre bilja puno bolja. Najbolju priliku za pogodak imao je Baraban u 75. minuti kad je zaradio penal koji je sam izveo, ali njegov šut vratar Vrbovca uspio je obraniti kao što je obranio i njegovu ‘pripucanu’ loptu.

Danijel Lovrić: ‘Ovo nam je upozorenje pred susret s NK Bjelovarom’

Ovo loše izdanje njegove momčadi trenera Danijela Lovrića nije previše zabrinulo, ali ga isto tako nije primio ležerno i ravnodušno. Nakon utakmice je kazao.

Igra koju smo prezentirali protiv Vrbovca dobro nam je upozorenje pred subotnji susret s NK Bjelovarom u finalu županijskog kupa. Nije to bilo toliko loše, ali nismo bili pravi. Nema okretanja pile naopako, ali ovo nam je najlošije pripremno izdanje. Međutim, opravdanje se može naći u umoru od napornih i brojnih treninga, ali i u tome što smo se vratili s petodnevnih priprema u Daruvaru tako da se kod igrača osjetilo zasićenje. Usprkos svemu izigrali smo nekoliko dobrih prilika i zaslužili smo postići barem jedan pogodak’ – kazao je trener Lovrić.

Problem s vratarima

Pored toga, trema naglasiti kako Mladost ima problema s vratarima. Naime, nakon što se na početku priprema povrijedio standardni vratar Srbljanović, na pripremama u Daruvaru povrijedio se i mladi vratar Domović. Kako se oba vratara Mladosti nalaze na višemjesečnom liječenju i rehabilitaciji, tako stručni stožer Redsa užurbano traži novog kvalitetnog čuvara mreže.