Atletičari AK Borika trčali diljem Hrvatske. Uspješne nastupe okitili s dvije medalje

ATLETSKI KLUB BORIK:

Atletičari atletskog kluba Borik pokrili su cijelu Hrvatsku. Bilo ih je od Osijeka, preko Istre, pa sve do Dalmacije, s time što nadolazeći vikend trče u Zagrebu i Čakovcu. Sudjelovali su na 19. Osječkom Ferivi polumaratonu, imali su svog nevjerojatno hrabrog člana na utrci ”Sto milja Istre”, a sudjelovali su i na noćnom polumaratonu u kišnom Zadru.

STO MILJA ISTRE

Sve su to strašno naporne utrke, međutim, ”Sto milja Istre” gotovo je nevjerojatna utrka. Tjelesne, ali prije svega mentalne snage, da se upusti u ovu ludu utrku imao je 47. godišnji Velibor Pađan koji je istrčao ”Plavu stazu” dužine 110 kilometara za, nećete vjerovati, 18 sati, 32 minute i nevjerojatno dugih 25 sekundi. Ta utrka došla mu je kao proslava rođendana, e pa – ”Velibore, sretan ti rođendan”.

Inače, osim što utrku Sto milja Istre mogu trčati samo fizički i psihički spremni trkači, na njoj je ovom prilikom sudjelovalo 2300 trkača iz cijelog svijeta koji mogu birati jednu od utrka koje su dužine 21 km, 42 km, 67 km, 110 km i 167 km. Velibor je trčao na 110 km i na cilj je stigao 178., što mu je donijelo 18. mjesto u konkurenciji trkača iz Hrvatske. Bravo!!!

Velibor Pađen, AK Borik Bjelovar

Drugi dan utrke, nakon što su mu se slegli dojmovi i povratila životna snaga, Velibor Pađen je kazao: – Ma, to je svjetska, ali zato i strašno naporna trka. Blato, sve je puno kamenja, puhala je bura koja se pretvorila u oluju, grmljavina, kiša, a ispred tebe staza kojoj nema kraja. Srećom nije bilo nikakvih ozljeda, ali osjećao sam veliku glad koja crpi energiju iz tijela. Okrjepne stanice bile su sjajno organizirane i na njima sam na brzinu jeo juhu i tome slično. Usprkos svemu ja sam više nego zadovoljan. Nisam forsirao, po glavi sam vrtio savjete i stalno sam bio na oprezu i držao se sredine. Nakon svega moram se prvo dobro odmoriti i doći k sebi. Hvala svima na podršci – kazao je Velibor Pađan koji je dodao da se ide dobro odmoriti i liječiti dušu.

19. OSJEČKI FERIVI MARATON

Osječki Ferivi polumaratom i ove je godine privukao ogroman broj trkača. Nastupilo je 1300 sudionika iz deset država tako da je to najveća i najmasovnija utrka u tom dijelu Europe. Uz glavnu utrku na 21 km sudionici mogu trčati i utrku građana na pet km koju od milja zovu ”Jel trčiš, lega”, na utrkama djece na 300 metara, ali i na štafetnim utrkama dužine od 3×7 km.

U tom masovnom društvu sudjelovali su i atletičari AK Borik iz Bjelovara koji su se u Bjelovar vratili s dvije srebrne medalje. Jednu je osvojila ženska štafeta u sastavu: Mirela Šarić Flinta, Davorka Karlin Matešić i Vita Prvonožac, dok je drugo srebro osvojila muška štafeta u sastavu: Antonio Ožvatić, Ivan Čavić i Martin Gregurić.

U glavnoj utrci, polumaratonu na 21 kilometar, u konkurenciji žena Renata Butužin zauzela je peto mjesto u kategoriji Ž55, dok je Monika Vinković Suljić u kategoriji žena Ž35 utrku završila na desetom mjesto.

U muškoj konkurenciji Božidar Stjepan Lučić polumaratom u Osijeku završio je na 46. mjestu, Josip Prvonožac zauzeo je 73. mjesto, a Roman Rajh 256.mjesto.

GRAWE ZADAR NIGHT RUN

Članovi AK Borik ostvarili su sjajne rezultate i u noćnoj i kišnoj utrci u Dalmaciji. Na popularnoj ”Grawe Zadar night run” utrci nastupili su Hrvoje i Jasmina Grgić. Hrvoje je na polumaratonu osvojio visoko deveto mjesto, dok je Jasmina na utrci dužine deset kilometara osvojila sjajno 22. mjesto.

Čestitamo svim atletičarima bjelovarskog AK Borik!!!