Četiri sportski nastrojena Bjelovarčana ovog vikenda upustili su se u iznimno zahtjevnu i zanimljivu biciklističku avanturu na divljem Velebitu. Riječ je o već dobro poznatoj biciklijadi Sveti Rok MTB tour, utrku u koju su se upustili Mihael Rođak, Goran Hautman, Davor Vlahović i Tihomir Pojatina. Ekipa je u subotu sudjelovala na najpoznatijoj, ali i najtežoj utrci ”Srce Velebita Epic-nova koja je izuzetno teška tura dužine 78 kilometara na 1500 metara nadmorske visine. Ruta je pripremljena samo za vrhunski spremne bicikliste kroz Duboke i Male Jasle, Mali Alan, Lišćani bunari, Krč…
-Vozili smo sedam sati i danas smo totalno izmoreni–kazao nam je Rođak te dodao kako su danas odradili i manju dionicu dugu 50-ak kilometara.
Polako, ali sigurno općina Lovinac i Lika uspješno se etabliraju kao nezaobilazna područja cikloturizma u Hrvatskoj jer Srce Velebita nisu samo MTB biciklijade i utrke, već mjesto dobrih vibracija i druženja kojima se MTB vozači vjerno vraćaju. Velebitske surove stijene, makadam, šumski putevi, ali i pitome staze uz potoke, jezera i vrela nude za svakoga ponešto, a Bjelovarčani sa sobom će kući zasigurno ponijeti nezaboravna sjećanja. (ika)
Bike avantura: Bjelovarčani sudjelovali na izuzetno teškoj biciklijadi Srce Velebita
- 14. lipnja 2020.

Povezane objave
VIDEO – Bjelovarčanka Iva Vuk iz Philadelphije s
27. lipnja 2026.
Pijane prijateljice ”navijale” glazbu u stanu u pa
26. lipnja 2026.
Zabio se u auto ispred sebe pa izazvao
26. lipnja 2026.
Večeras se ruše rekordi! Zamjenik gradonačelnika Brajdić očekuje
26. lipnja 2026.
Bjelovar dobiva najljepši park u gradu, a za
26. lipnja 2026.




