Bilogora, Daruvar, Gordowa i dalje stopostotni

Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA – 3. KOLO

Nogometaši Prve županijske lige bez većih iznenađenja uspješno su odigrali treće prvenstveno kolo. Tri vodeća kluba, Bilogora iz Kapele, Daruvar i Gordowa iz Velikog Grđevca, i dalje igraju uvjerljivo čime su stopostotni na vrhu ljestvice, dok su tri kluba na začelju ljestvice, Čazma, Bilogorac i Ivanska, isto tako stopostotni bez ijednog osvojenog boda na začelju ljestvice.

REZULTATI 3. KOLA

U trećem kolu najuspješniji su bili nogometaši Hajduka iz Hercegovca koji su rezultatom 7:1 uvjerljivo i lagano savladali Ivansku. Posao oko svoje druge prvenstvene pobjede nogometaši trenera Tihomira Pokopca riješili su već u prvom poluvremenu kada svoju dobru igru nagradili pogocima Bašljana, Kolara i s dva pogotka Havličeka, čime su poveli s 4:1. Hajdukovi strijelci bili su raspoloženi i u drugom dijelu utakmice tako da su Bašljan i Havlićek na utakmici s Ivanskom upisali “Hat-trick”.

Nakon prošlotjednog domaćeg posrtanja protiv Hajduka, nogometaši Rovišća odigrali su puno sadržajniju utakmicu. Na gostovanju u Končanici kod domaćih Ribara odigrali su neriješeno 1:1 s time da Rovišće pogotkom Patrika Tomića povelo u 33.minuti, dok su Ribari preko Venija Ročeka izjednačili u 41. minuti.

Ni u trećem prvenstvenom pokušaju nogometaši Bilogorca nisu uspjeli osvojiti svoj prvi prvenstveni bod. Ovom prilikom poraženi su na svom igralištu od Daruvara koji se pokazao kao dobra momčad koja s pravom konkurira za naslov prvaka. Novi poraz Bilogorca najavio je Plavšić u osmoj minuti pogotkom za 0:1, dok je Matej Bubnjić u 67. minuti bio strijelac za 0:2. Konačni rezultat ove gledljive i korektne utakmice postigao je Anić u 72.minuti.

LASTA (G) – BILO    1:1

LASTA: Gajski, Šarić, Gavranović, Cikač, Gusić, Štrok, Šestak, D. Horvat, M. Tomić, Banović, I. Matić – Sukreški, Marčetić, Palata, Brckan, Perhoč, B. Kranjčević. TRENER: Šefik Ušanović

BILO: Lakota, Ravlić, Veseljak, Belovari, Dedaj, Vargić, Petrić, Ant. Coha, Bulić, Prugovečki, Pecolaj – H. Jakšić, Šikač, R. Kastlinger, Marjakaj. TRENER: Mario Šimić

STRIJELCI: 0:1 Vargić (22), 1:1 Gavranović (27).

Iako povratnik u županijsko prvoligaško društvo, međutim gudovačka Lasta sigurno leti na krilima svojih iskusnih igrača. Momčad trenera Šefika Ušanović u tri startna kola upisala je pobjedu, poraz i neriješeno odigranu utakmicu, čime se trenutno nalazi u sredini ljestvice. Upravo tu neriješenu utakmicu nogometaši Laste odigrali su protiv Bila iz Velike Pisanice koji je na gudovački Gudison park došao kao favorit, a na kraju je otišao zadovoljan jednim osvojenim bodom. Ova gledljiva utakmica rasplamsala se u 22. minuti kad je Josip Vargić bio strijelac pogotka kojim je Bilo povelo s 0:1. dok je konačni rezultat 1:1 postavio Mihael Gavranović samo pet minuta kasnije.