Bilogora opet pod pilom! Zbog sječe mjesec dana zabrane ulaska u šume kod Velikog Trojstva

Foto: Općina Veliko Trojstvo

Nova obavijest Općine Veliko Trojstvo privukla je pažnju stanovnika Bilogore. Hrvatske šume – UŠP Bjelovar, Šumarija Bjelovar najavile su sječu, izvoz i otpremu drvne mase u šumi Tomaška, na području između Prokljuvana i Maglenče.

Radovi počinju u ponedjeljak, 29. lipnja, a trajat će sve do 20. srpnja.

Mjesec dana radova u šumi

Prema obavijesti, radovi će se odvijati radnim danima od 7 do 15 sati na području gospodarske jedinice Bjelovarska Bilogora, odjel 114a, katastarska općina Tomaš.

Riječ je o šumarskim radovima koji uključuju sječu stabala, izvlačenje te otpremu drvne mase s terena.

Građanima zabranjen ulazak

Za vrijeme izvođenja radova na snazi će biti zabrana ulaska na područje šumskog radilišta.

Iz Općine pozivaju građane na oprez te upozoravaju da se zabrana mora poštivati zbog sigurnosti ljudi koji se kreću šumom, ali i zbog same mehanizacije koja će biti angažirana na terenu.

Koliko će stabala pasti?

Iako se u obavijesti ne navodi kolika je površina obuhvaćena radovima niti koliko će stabala biti posječeno, vijest je već izazvala rasprave među mještanima i ljubiteljima prirode.

Dok jedni ističu kako je riječ o redovitom gospodarenju šumama, drugi se pitaju postaje li Bilogora iz godine u godinu sve siromašnija šumskim površinama. (ika)

Foto: Općina Veliko Trojstvo