Bjelovarska atletska obitelj sve brojnija i zastupljena po cijeloj Hrvatskoj

Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

ATLETSKO PRVENSTVO U ŠTAFETAMA I DRUGO KOLO HALS-a:

Iza bjelovarskih atletičara je izuzetno bogat i naporan vikend.

Pored nastupa ” trail” trkača, utrke ”Wings for life world run” u Zadru, mladi atletičari AK Bjelovara gostovali su u Zagrebu na stadionu Mladosti na prvenstvu Hrvatske u štafetama, a nastupili su i u Čakovcu na drugom kolu Hrvatske atletske lige sjever (HALS) za starije kategorije.

Na zagrebačkoj Mladosti na prvenstvu Hrvatske u štafetama atletičari Bjelovara u sjajnoj atmosferi i već tradicionalno uspješnoj organizaciji predstavili su se s dva tima.

U kategoriji mješovitih štafeta (dva muška i dva ženska člana u svakom timu) u konkurenciji mlađih kadeta bjelovarska štafeta u sastavu: Nola Božić, Matko Božić, Lana Patačko i Nina Vargović-Pavlić, zauzela je sedmo mjesto.

Nastupila je i mješovita štafeta u konkurenciji seniora u sastavu: Lucija Jozić, Adrian Krolo, Ana Mišir i Ivan Ljubičić, kojoj se nažalost dogodila jedna pogreška tako što je primopredaja štafetne palice izvedena korak izvan zone primopredaje, tako da je sudačkom odlukom odlučeno da njihov rezultat neće biti priznat.

Atletski klub Bjelovar na drugo kolo HALS-a, koje je održano u Čakovcu, poveo je svoje mlađe atletičare koji su kroz svoja prva natjecanja, prve discipline i prva iskustva, bili više nego sjajni.

U konkurenciji mlađih kadeta na 60 metara Nina Vargović-Pavlić osvojila je peto mjesto, Lana Patačko bila je 14., Dina Magdić zauzela je 19. mjesto, a Ana Volf 15. mjesto. Tena Trajkovski u utrci na 200 metara na cilj je došla kao 12. Petra Blažević u skoku u dalj zauzela je 29. mjesto, 30. mjesto zauzela je Nina Vargović-Pavlić, dok je Dina Magdić bila 34.

Lana Patačko kuglu je bacila za sedmo mjesto, Petra Blažević u kugli je osvojila deseto mjesto, Sara Huskić bila je 18. a Tena Trajkovski 19. U utrci na 300 metara Ana Volf zauzela je 18. mjesto.

Štafeta 100-200-300-400 metara u sastavu Lana Patačko, Petra Blažević, Nina Vargović-Pavlić, Tena Trajkovski, osvojila je sedmo mjesto.

U kategoriji kadetkinja u utrci na 60 metara Erna Tandarić zauzela je 26. mjesto, a Ema Vujčić 31. mjesto. U skoku u dalj Erna Tandarić bila je 16., Ema Vujčić 17., dok je Nika Andrić koplje bacila na osmo mjesto.

U kategoriji seniora Ivan Ljubičić osvojio je sjajno peto mjesto u utrci na 100 metara. Fran Drljača bio je isto tako sjajan na 600 metara osvojivši četvrto mjesto, dok je Adrijan Krolo u istoj utrci bio peti.

Ana Mišir u kategoriji seniorki bila je peta na 100 metara, a Pia Birać zauzela je 12. mjesto. Na 600 metara Lucija Jozić osvojila je četvrto mjesto, dok je Pia Birač bila 11.