U Jastrebarskom je ovih dana održano 23. Državno prvenstvo Hrvatskog mažoret saveza pod pokroviteljstvom Predsjednice RH Kolinde Grabar Kitarović, Grada Jastrebarsko i Zagrebačke županije.
Na natjecanju nastupilo je preko 1000 natjecateljica u 34 formacija, 37 neformacija i njih 206 u individualnim mažoret plesu. Među natjecateljima bile su i Bjelovarske mažoretkinje u kategoriji ”štapa” u formaciji kadeta i juniora te u pojedinačnim solo i duo nastupima.
U kategoriji kadeta u formi ”formacija” osvojili su 6. mjesto od devet formacija u njihovoj kategoriji, što je bilo dovoljno bodova koji im omogućuje odlazak na europsko prvenstvo u Francusku dok su juniorke u formaciji osvojile 8. mjesto od ukupno 10 formacija.
U pojedinačnim nastupima u ”prvom” i ”višem” koraku Bjelovarske mažoretkinje osvojile su 22 zlatne, 11 srebrnih i jednu brončanu medalju.
Trenerice koje su postigle taj značajan uspjeh su: glavna trenerica Adrijana Župljanin, Vesna Obradović Kuridža te Lea Romek i Lucija Perković.
Državne prvakinje u najjačoj kategoriji su mažoretkinje iz Karlovca.
Odlazak mažoretkinja na državno prvenstvo pomogao je Grad Bjelovar, Bjelovarsko–bilogorska županija i mnogobrojni sponzori kojima klub zahvaljuje na podršci. Značajan doprinos dali su i pojedini roditelji i ŠPK ”H–8”.
Postignutim uspjehom zadovoljan je i pokretač i osnivač Bjelovarskih mažoretkinja predsjednik Kluba, Dragutin Hubak koji je zajedno s mažoretkinjama Leom Romek i Larisom Gašparić imao svečani prijem kod Zvonimira Novosela, gradonačelnika Jastrebarskog.
Inače, lanjske državne prvakinje, Svetojanske mažoretkinje iz Jastrebarskog, drugu su godinu za redom najbolje u najprestižnijoj kategoriji – seniorke formacije štap i to u konkurenciji 10 mažoret sastava. Drugo mjesto zauzele su Zagrebačke mažoretkinje, a treće Udruga mažoretkinja “Glinske banice” iz Gline. (BJLive)

