Bjelovarske mažoretkinje ostvarile zapažene rezultate na državnom prvenstvu

Foto: Grad Jastrebarsko

U Jastrebarskom je ovih dana održano  23. Državno prvenstvo Hrvatskog mažoret saveza pod pokroviteljstvom Predsjednice RH Kolinde Grabar Kitarović, Grada Jastrebarsko i Zagrebačke županije.

Na natjecanju nastupilo je preko 1000 natjecateljica u 34 formacija, 37 neformacija i njih 206 u individualnim mažoret plesu. Među natjecateljima bile su i Bjelovarske mažoretkinje u kategoriji ”štapa” u formaciji kadeta i juniora te u pojedinačnim solo i duo nastupima.

U kategoriji kadeta u formi ”formacija” osvojili su 6. mjesto od devet formacija u njihovoj kategoriji, što je bilo dovoljno bodova koji im omogućuje odlazak na europsko prvenstvo u Francusku dok su juniorke u formaciji osvojile 8. mjesto od ukupno 10 formacija.

U pojedinačnim nastupima u ”prvom” i ”višem” koraku Bjelovarske mažoretkinje osvojile su 22 zlatne, 11 srebrnih i jednu brončanu medalju.

Trenerice koje su postigle taj značajan uspjeh su: glavna trenerica Adrijana Župljanin, Vesna Obradović Kuridža te Lea Romek  i Lucija Perković.

Državne prvakinje u najjačoj kategoriji su mažoretkinje iz Karlovca.

Odlazak mažoretkinja na državno prvenstvo pomogao je Grad Bjelovar, Bjelovarsko–bilogorska županija i mnogobrojni sponzori kojima klub zahvaljuje na podršci. Značajan doprinos dali su i pojedini roditelji i ŠPK ”H–8”.

Postignutim uspjehom zadovoljan je i pokretač i osnivač Bjelovarskih mažoretkinja predsjednik Kluba, Dragutin Hubak koji je zajedno s mažoretkinjama Leom Romek i Larisom Gašparić imao svečani prijem kod Zvonimira Novosela, gradonačelnika Jastrebarskog.

Inače, lanjske državne prvakinje, Svetojanske mažoretkinje iz Jastrebarskog, drugu su godinu za redom najbolje u najprestižnijoj kategoriji – seniorke formacije štap i to u konkurenciji 10 mažoret sastava. Drugo mjesto zauzele su Zagrebačke mažoretkinje, a treće Udruga mažoretkinja “Glinske banice” iz Gline. (BJLive)