Bjelovarski atletičari sezonu otvorili novim osobnim rekordima

Piše: Damir Župan

Ako je suditi po otvaranju sezone onda je pred atletičarima AK Bjelovar uspješno proljeće bogato dobrim rezultatima i osobnim rekordima. Naime, trener Nenad Mikšec i njegovih šest atletičara nastupili su na dvoranskom Otvorenom prvenstvu grada Zagreba koje je održano u sjajnim uvjetima koje pružaju dvorane na Zagrebačkom velesajmu.

Osobni rekordi za Luciju Jozić i Frana Drljaču

Na otvaranju proljetne sezone trener Mikšec u Zagreb je poveo Anu Mišir, Luciju Jozić, Ivanu Petković, Piu Birač, Ivana Ljubičića i Frana Drljaču. Iako su tek počeli s pripremama za nastavak sezone koje odrađuju u skromnim uvjetima male dvorane Sokolane, ali iako i u kvalitetnoj i brojnoj konkurenciji i među najboljim atletičarima Hrvatske i susjednih država, bjelovarski atletičari nisu bili u podređenom položaju na velikom zagrebačkom mitingu. Mogu se pohvaliti dobrom atmosferom i s nekoliko zapaženih rezultata.

U utrci na 200 metara Fran Drljača osvojio je 28. mjesto do kojeg je stigao s novim osobnim rekordom, dok je u utrci na 60 metara Ivan Ljubićić zauzeo 21. mjesto s vremenom 7,46, a u istoj diciplini Fran Drljača je završio kao 36. S nova dva osobna rekorda ostvarena u Zagrebu može se pohvaliti i mlada bjelovarska atletičarka Lucija Jozić. Do prvog je došla u utrci na 60 metara zauzevši 26. mjesto, a drugi novi osobni rekord Lucija je ostvarila u utrci na 200 metara u kojoj je osvojila 21. mjesto. Nakon zbira svih rezultata utrku na 60 metara Ana Mišir završila je na 32. mjesto, a u istoj utrci Ivana Perković bila je 34. Utrku na 200 metara Ivana Perković završila je na 29. mjestu, dok je Pia Birač bila 30.

Ovim rezultatima zadovoljan je bio i trener Nenad Mikšec koji je nakon zagrebačkog mitinga kazao – Tek smo startali s pripremama i ukoliko znamo da je konkurencija bila uistinu kvalitetna i brojna, onda sam više nego zadovoljan. Pored toga, treninge odrađujemo u našoj maloj Sokolani i na maloj tartan stazi tako da nismo ni trenirali disciplinu 200 metara. Čestitam našim atletičarima na dobrim rezultatima, a posebno čestitam Juciji i Franu na osobnim rekordima – naglasio je trener Mikšec.