Bjelovarski atletičari u punom pogonu

HRVATSKA ATLETSKA LIGA SJEVER

Na zagrebačkom atletskom stadionu Mladost uz Savu održano je treće kolo Hrvatske atletske lige sjever za starije kategorije na kojem su atletičari Bjelovara potvrdili kako napreduju i bruse formu za nadolazeća državna prvenstva.

U kategoriji seniorki u utrci na 100 metara Ana Mišir zauzela je visoko peto mjesto, Iva Šimić je zauzela isto tako visoko šesto mjesto, Ivana Perković bila je deveta, Pia Birač završila je na 20. mjestu, Ivana Brajdić bila je 21. a Danijela Boroša zauzela je 23. mjesto. U konkurenciji seniora u utrci na 100 metara Krešimir Kelava zauzeo je 16. mjesto.

U konkurenciji kadetkinja u utrci na 300 metara Petra Blažević zauzela je 32.mjesto, a Ida Miklečić 26. mjesto, dok je Petra Blažević u bacanju kugle zauzela 12. mjesto. U konkurenciji mlađih kadetkinja Helena Volf utrku na 300 metara završila je na 34. mjestu.

HRVATSKA ATLETSKA LIGA SJEVER ZA LIMAČE

Križevci su bili domaćini trećeg kola HAS-a limače na kojem je nastupilo više od 300 mladih atletičara među kojima i nade bjelovarske atletike. Najuspješnija u bjelovarskom timu bila je štafeta limača 4×60 metara u sastavu: Lukas Cug, Matej Kelava, Petar Ban i Petar Blažević, koja je osvojila sjajno treće mjesto i brončane medalje.

U kategoriji limača rođenih 2015. godine u utrci na 60 metara Patrik Rubil zauzeo je deveto mjesto, a Lota Kovačević bila je 25. Patrik je vortex bacio na 15. mjesto, dok je Lota u skoku u dalj završila na 28. mjestu.

U kategoriji limača rođenih 2014. godine utrku na 60 metara Petar Ban završio je na visokom sedmom mjestu, Mastej Kelava bio je deveti, a Bruno Ban 11. U skoku u calj Kelava je bio šesti, a Petar Ban 11., dok je Bruno Ban vortex bacio na 12. mjesto.

U kategoriji limača rođenih 2013. godine utrku na 60 metara Petar Blažević završio je na devetom mjestu, dok je Lukas Cug bio deseti. U skoku u dalj Petar Blažervić zauzeo je 13.mjesto, a Lukas Cug 14. mjesto. Utrku na 200 metara Nika Vodogažec završila je na 16. mjestu, a Gita Trajkovski na 26. mjestu, dok je Anja Vranješević utrku na 60 metara završila na 24.mjestu. U skoku u dalj Nika je bila 24. Gita 33. Lucija Stojan 34., dok je Anja Vranješević zauzela 39.mjesto.

Štafeta limačica 4×60 metara AK Bjelovara u sastavu: Anja Vranješević, Gita Trajkovski, Nika Vodogažec i Lucija Stojan, zauzela je 12. mjesto