Bjelovarski badmintonaši prohujali Osijekom gdje su imali pravu berbu medalja

Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

BADMINTON REGIONALNI KUP U OSIJEKU – 3. KRUG:

Tako to rade pravi majstori!

Bjelovarski badmintonaši su na trećem regionalnom kupu prohujali Osijekom gdje su imali pravu berbu medalja. Svoju superiornost nad ostalim sudionicima potvrdili su punom vrećom osvojenih medalja u kojoj se nalazi čak šest zlatnih, pet srebrnih i dvije brončane medalje.

Uspjeh kojeg je teško nadmašiti i koji zaslužuje skinuti kapu do poda, ali i bjelovarskim badmintonašima uputiti velike čestitke.

Iva, Nika i Ana, okupirale postolje

U ovoj poplavi sjajnih rezultata teško je izabrati s koje strane krenuti jer redom od najmlađe pa do najstarije kategorije BK Bjelovar je bio dominantan.

Kod djevojčica u uzrastu U11 sjajna je bila Tia Rakovčan koja je osvojila drugo mjesto, isto kao i Noa Đuranec kod dječaka.

U kategoriji U13 Iva Aušperger osvojila je zlatnu medalju, a za potpuni uspjeh u ovom uzrastu zaslužne su i Nika Sabolović kao srebrna i Ana Varivoda s osvojenom brončanom medaljom. Iva i Nika u toj kategoriji osvojile su prvo mjesto u igri parova, dok je Ana u paru s koprivničankom Larom Tomejak osvojila drugo mjesto.

Nika Sabolović, Iva Aušperger, Ana Varivoda

Bjelovarske badmintonašice bile su uspješne i u kategoriji U15, što su potvrdile Anja Aušperger i Marija Komljenović osvajanjem zlatne medalje u parovima.

Berba zlatnih medalja nastavljena je i u najstarijom konkurenciji U17 i U19 u kojima se Tessa Komljenović okitila zlatnom, a Nika Lazić srebrnom medaljom, dok je kod mladića Vid Borota osvojio treće mjesto u singlu i u igri parova. Na regionalnom kupu u Osijeku u ekipi BK Bjelovara nastupili su još: Marta Galir, Jurica Batinić i Jurica Dvornik.