Bjelovarski Borik u znaku “Bjelovarske kros lige”

BJELOVARSKA KROS LIGA

Bjelovarska kros liga u svom petom proljetnom kolu napunila je Borik do vrha. Sve je vrvjelo od atletičara koji su na “Ligu” u velikom broju osim iz Bjelovara došli i iz okolnih gradova.

U pohodu po što bolje rezultate i na što bolji plasman u generalnom poretku pomoglo im je lijepo i sunčano vrijeme koje kao da je bilo naručeno za dobru i uspješnu trku.

Veliki broj atletičara privukla je i činjenica kako je do kraja proljetnog dijela natjecanja ostalo još samo četiri utrke tako da je ovo peto kolo bilo nešto kako “derbi utrka” kojom su se popravljala vremena, ali i u kojoj su se vodili neki privatni atletski ratovi.

Nakon petog kola u generalnom plasmanu u muškoj konkurenciji vodeći je Ivan Drveni sa 134 boda, drugi je Božidar Stjepan Suljić sa 125 bodova, a treći Mateo Ledinski sa 114 osvojena boda. U konkurenciji žena u generalnom plasmanu vodeća je Monika Vinković Suljić sa 166 bodova, druga je Mihaela Boltižar sa 155 bodova, a treća Ana Subotičanec sa 99 osvojenih bodova.

U petoj proljetnoj utrci Bjelovarske kros lige najbrži u muškoj konkurenciji bio je Mateo Ledinski, prvak Hrvatske u trail trčanju, dok je drugo mjesto osvojio Božidar Stjepan Lučić kao pobjednik zadnje četvrte utrke, dok je treće mjesto osvojio Ivan Drveni, trećeplasirani i u zadnjoj utrci.

U konkurenciji žena u petom kolu Bjelovarske kros lige prvo mjesto osvojila je Mihaela Boltižar, drugoplasirana u prošloj utrci, druga je bila Dora Pavić, dok je treće mjesto osvojila Monika Vinković Suljić koja je u prošloj utrci ciljem prošla kao prva.

U mlađim skupinama, u kategoriji U8 ponovo je najbrža bila Maša Belačić, drugo mjesto zauzeo je Toma Tolnaj, treći je bio Zrin Popović, četvrto mjesto osvojila je Una Čurčić, a peta je bila Petra Bakić iza koje su slijedili: Marin Pleša, Jan Vidak, Bruna Jurić i Asja Popović.

U kategoriji U12 prvo mjesto osvojio je Juraj Pleša, druga je bila Zara Vidak, treće mjesto pripalo je Tonki Pleša, pa slijede Marija Barnjak, Kristina Šorgo, Klara Belačić i Leona Suljić. U Kategoriji OPEN prvo mjesto osvojio je Marin Bakić, druga je bila Dora Sušak, treći Domagoj Suljić, a četvrto mjesto pripalo je Miroslavu Mikulić.

Slijedeće šesto kolo Bjelovarske kros lige održati će se u četvrtak, 9. svibnja, s početkom u 18 sati.