Bjelovarski Borik ugostio košarkaše Ljetnih igara mladih

Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

SPORTSKE IGRE MLADIH

Sjajnu uvertiru glamuroznog međunarodnog 3×3 košarkaškog turnira na popularnom bjelovarskom Boriku, koji će se u organizaciji Borik 3×3 Bjelovara u popodnevnim i večernjim satima od petka do nedjelje održavati na Boriku i koji će pored sjajne košarke biti obogaćen koncertom popularne bjelovarske grupe Ringišpil, nastupom stand-up zabavljača Vlatka Štampara i spektakularnim nastupom Dunking Devilsa, akrobatske skupine koja je već nekoliko puta gostovala u Dallasu na NBA utakmicama Luke Dončića, napravi su mladi košarkaši nastupom na izlučnom natjecanju za Ljetne igre mladih.

Naime, na Boriku je održan kvalifikacijski turnir u 3×3 košarci u kategoriji U13 i U15 za Sportske igre mladih koje će se od 24. do 26. srpnja održati u Rijeci. U ovoj brojnoj konkurenciji ekipa iz sjeverne Hrvatske jednu od zapaženijih uloga imali su mladi košarkaši Borik 3×3 Bjelovara koji su u obje kategorije izborili nastup u finalu, međutim, u obje te utakmica izašli su kao poraženi i morali su stisnuti rukom boljima.

kategorija U13: BORIK – GORICA     13:21

BORIK: Grgur Mudri, Ivano Ibrahimpašić, Vito Cvančić, Šimun Mamić

GORICA: Igor Stanković, Ante Matunović, Jakov Račić, Luka Kovač

kategorija U15: BORIK – MARSOVCI 11:21

BORIK: Ivan Laić, Luka Većenaj, Niko Gavranović, Toma Adamec

MARSOVCI: Roko Imprić, Vlado Šimeg, Tomislav Barbarić, Emanuel Turkalj

Od mladih U13 košarkaša Borik Bjelovara u finalu bolja je bila ekipa Gorice koja je dvije minute prije isteka vremena za igru (deset minuta čiste igre) postigla 21. pobjednički koš, dok je ekipa Borika U15 finalnu utakmicu izgubila od Marsovaca, sjajne ekipe iz Slavonskog Broda, koja je do pobjede došla pobjedničkim košem kojeg je postigla minutu i pol krije isteka vremena.

Iako žaluju za propuštenom prilikom da nastupe na Igrama mladih, međutim, obje ekipe Borik 3×3 Bjelovara izborile su nastup na završnom turniru Prvenstva Hrvatske koji će se u nedjelju održati na Boriku na kojem će, nadamo se, imati više sreće.