Grad Bjelovar ovih je dana donio odluku kojom je Udruzi Bjelovarski slavuji-Fakini dodijelio 7000 kuna na ime jednokratne novčane pomoći. Potpora im je službeno dodijeljena za njihov program ”Aktivnosti Bjelovarskih slavuja na području kulture i zdravlja”. Naravno da su Bjelovarski Slavuju zaslužili novčanu pomoć za svoj. Jer, za one koji ne znaju, radi se o zboru i orkestru Matice umirovljenika grada Bjelovara koji izvode starogradske pjesme, evergreen-e starije i novije, popularne pjesme i starije pjesme koje se rijetko izvode. Slavuju imaju poseban i osebujan nastup pa ih stoga publika obožava i voli te s oduševljenjem sluša i gleda njihove nastupe. Izdali su vlastiti video spot “Penzići smo veseli” za koji možemo reći da je postala himna penzionera. Njihovo ne savršeno pjevanje je upravo nešto novo na pjevačkoj sceni i zbog toga su prihvaćeni od širih masa. Voditelj zbora i orkestra je Ivan Ćurić. (ika)
Bjelovarski fakini od Grada dobili 7000 kuna
- 8. srpnja 2020.

Povezane objave
VIDEO – Bjelovarčanka Iva Vuk iz Philadelphije s
27. lipnja 2026.
Pijane prijateljice ”navijale” glazbu u stanu u pa
26. lipnja 2026.
Zabio se u auto ispred sebe pa izazvao
26. lipnja 2026.
Večeras se ruše rekordi! Zamjenik gradonačelnika Brajdić očekuje
26. lipnja 2026.
Bjelovar dobiva najljepši park u gradu, a za
26. lipnja 2026.
