Povijesna postrojba Bjelovarski graničari Husari 1756. jedni su od prepoznatljivosti ali i ponos Grada Bjelovara. Stoga su posvuda rado viđeni gosti pa tako i u susjednoj Mađarskoj gdje su u prekrasnoj tvrđavi Siklos potpisali deklaraciju o suradnji sa 7. husarskom pukovnijom iz Siklosa.
Svečanom potpisivanju bio je nazočan i nadzapovjednik Dario Hrebak, koji tu titulu ima samom činjenicom da je gradonačelnik Bjelovara. Husari su zahvalili na gostoprimstvu u ovom lijepom mađarskom gradu obitelji bojnika Csilika, novinarki nacionalne TV i radia Balatinacz Renati, direktoru toplica i hotela Castello Draganu Zoriću i gradonačelniku Grada Siklosa Riegl Gaboru. Kako to izgleda kada se susretnu dvije povijesne postrojbe pogledajte u foto galeriji. (dv)
Bjelovarski graničari Husari potpisali deklaraciju o suradnji sa 7. husarskom pukovnijom iz Siklosa
- 24. siječnja 2020.

Povezane objave
Tužne vijesti iz okolice Bjelovara: Potraga za nestalim
24. lipnja 2026.
Skriveni dragulj Bilogore: Posjetili smo Kamenitovac – pogled
24. lipnja 2026.
Vedran Trupac dobio novi četverogodišnji mandat na čelu
24. lipnja 2026.
Nestao Goran (36) iz bjelovarskog naselja Gornje Plavnice
24. lipnja 2026.
Župan Marko Marušić primio Mislava Murlina, seniorskog prvaka
24. lipnja 2026.



