Bjelovarski paraatletičar Radovan Halas okitio se naslovom prvaka Hrvatske

Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

PARAATLETSKO PRVENSTVO HRVATSKE:

Na stadionu Uljanika u Puli održano je 26. Otvoreno pojedinačno prvenstvo Hrvatske u paraatletici. U konkurencji 135 natjecatelja iz osam zemalja nastupili su i paraatletičari bjelovarskog atletskog kluba Sokol koji su i ovom prilikom polučili sjajne rezultate.

Slaven Hudina s broncom oko vrata

Najznačajniji rezultat ostvario je Radovan Halas koji je u kategoriji F51 postao prvak države u bacanju čunja. Radovan je čunj bacio na 30,30 metara, što je ujedno i njegov osobni rekord, a time je ujedno i postao prvak Hrvatske!

Zapažen i ovom prilikom bio je iskusni Slaven Hudina. U kategoriji F32 Slaven je bacio čunj na 25,69 metara što mu je bilo dovoljno za treće mjesto i brončanu medalju. U Puli je nastupio i Jozo Šarić. Osvojio je peto mjesto u bacanju kugle koju je bacio 5,17 metara.

Marija Kasumović zlatna

Marija Kasumović bila je jedina žena u ekipi bjelovarskog Sokola, što joj nije predstavljalo problem da se okiti zlatnom medaljom u bacanju čunja.

Domagoj Barišić i Marko Rožman u Puli su imali svoj debi na utrci na sto metara. Domagoj je osvojio sjajno treće mjesto, dok je Marko zauzeo sedmo mjesto.

Rezultatima i nastupom bjelovarskih Sokolaša zadovoljan je bio i Dražen Družinec, predsjednik PAK Sokol.

– Vesele nas osvojene medalje, no, više od svega veseli na što su naši atletičari i na ovom izuzetno kvalitetnom i brojnom prvenstvu, kao i mnogim prije, dali sve od sebe i što su uživali u natjecanju. Njihovi rezultati samo su potvrda ozbiljnog rada u našem klubu – kazao je Družinec.