Borba za laskavu titulu jesenskog prvaka vodila se u svima ligama do posljednjeg kola

S obzirom na to da je polusezona uspješno završena (kako za koga), vrijeme da na jednom mjestu spomenemo sve jesenske prvake koji se tiču nogometnog natjecanja koje se odvija na području Bjelovarsko–bilogorske županije.

Što se tiče Treće HNL Sjever, odnosno najvišeg ranga u kojem nastupaju nogometni klubovi iz naše županije, situacija je već svima dobro znana. Titulom jesenskog prvaka ondje se okitio NK Polet Sv. Martin na Muri s 33, drugoplasirana momčad je NK Radnik Križevci s 31, dok se na trećem mjestu našla NK Mladost Ždralovi s prikupljenih 28 bodova. Četvrto mjesto zauzelo je NK Međimurje s 26 bodova, dok se NK Bjelovar našao na petom mjestu s 23 boda.

Je li moglo bolje za NK Mladost i NK Bjelovar, vjerojatno i je. No, obje su momčadi imale svaka svoje probleme i mora se priznati kako im neke od okolnosti, uz najbolju volju obiju uprava i trenera jednostavno nisu išle na ruku. Stvari su to na koje se više nema smisla osvrtati. Potrebno je čim prije konsolidirati redove i koncentrirati se na nastavak prvenstva.

Prvaci županijskih liga

Što s tiče 1. ŽNL, titulu jesenskog prvaka uzela je momčad NK Ribar Končanica koja je u posljednjem kolu na gostovanju s 2:1 svladala izravnog konkurenta za tu laskavu titulu NK Kamen Sirač koji sada, eto, ima dva boda manje. U 2. ŽNL titulu jesenskog prvaka uzeo je NK Mlinar iz Gornjih Sređana. I tu je situacija do posljednjeg kola bila iznimno napeta, a borba se vodila s NK TOSK iz Tuka koji trenutno ima dva boda manje od prvoplasiranog NK Mlinara. Da je kojim slučajem TOSK uspio pobijediti na gostovanju kod NK Laste iz Gudovca (bilo je 3:2) za domaćina, a Mlinar izgubio od NK Poleta (3:0), situacija bi bila obratna.

U 2. ŽNL Jug prvak je NK Bršljanica iz Velike Bršljanice koja, doduše, ima isti broj bodova te omjer pobjeda (30) i poraza (10–2) i NK Skok iz Skucana. Međutim, titulu jesenskog prvaka donijela im je bolja gol razlika. Pobjednik Treće ŽNL Sjever koja je završila prije dva kola je odlična momčad NK Bilogora Kapela o čemu smo pisali ovdje.

Čestitke svim prvacima i njihovim vodstvima, ali i ostalim momčadima i njihovim vodstvima jer se svojski trude u ruralnim sredinama održati igrače na okupu, a samim time i svoje klubove na životu. (ika)