Članovi ŠPK ”H–8” još će dugo pamtiti svoj nastup u Zagrebu

Iza članova bjelovarskog Športsko plesnog kluba ”H–8” je iznimno uspješan vikend.

Naime, talentirani bjelovarski plesači ostvarili su izvrsne rezultate na ”Zagreb Dance Grand Prix” koji je tijekom vikenda održan u sportskoj dvorani u Dubravi, a riječ je o vrlo cijenjenom međunarodnom plesnom natjecanju u standardnim i latinsko–američkim plesovima.

Natjecalo se preko 700 natjecatelja, što u pojedinačnoj, što u grupama i parovima, iz osam zemalja; Hrvatske, Mađarske, Srbije, BiH, Slovenije, Austrije, Makedonije i Italije, a sudilo je 13 sudaca.

Članovi ŠPK ”H–8” stigli su do medalja u svojim kategorijama u pojedinačnoj konkurenciji. Tako je Lena Medvedović osvojila brončanu i srebrnu medalju,  Vanesa Račan također se okitila zlatom i srebrom, dok su Matea Prskalo i Ameli Koščak Vukobrat osvojile brončane medalje, dok je Ameli zajedno s Janom Polak, Valerijom Brajdić, Barbarom Babok i Ivom Horvat izborila polufinale.

Zlato, srebro, bronca

–Parovi su imali odličan dan, a po svojim su kategorijama osvojili slijedeća mjesta i medalje na bodovnom turniru; Filip Dujmović–Sara Haistor, osvojili su brončanu i srebrnu medalju, Jan Bradić–Petra Srebrenović osvojili su zlatnu i brončanu medalju, Leon Grgić–Jana Zelda osvojili su srebrnu i brončanu medalju, Petar Klinac–Erna Sočec u kategoriji (mladež C) u standardnim plesovima osvojili su 1. mjesto i zlatnu medalju dok su u latinsko–američkim plesovima osvojili 2. mjesto i srebrnu medalju. Natjecanje je organizirao Hrvatski sportski plesni savez i domaćin ŠPK ”Spin”, sljedeće natjecanje bit će održano u Sisku 2. lipnja, a riječ je o državnom prvenstvu u ”kombinaciji 10 plesova”–kazao je Dragutin Hubak, predsjednik ŠPK ”H–8”. (BJLive)