Polaganjem vijenaca ispred PU bjelovarsko-bilogorske, kod Spomen ploče civilnim žrtvama na pročelju bjelovarske katedrale te kod Spomen obilježja palim braniteljima u središnjem Gradskom parku, danas je u jutarnjim satima započelo svečano obilježavanje Dana Grada Bjelovara i Dana hrvatskih branitelja. Nakon intoniranja himne Republike Hrvatske ”Lijepa naša domovino” na gradskom paviljonu pročitana su imena poginulih branitelja koja su uklesana na Spomen obilježju. Potom je formirana kolona koja čini Mimohod pobjednika koji je krenuo do Spomen područja ”Barutana 1991”, mjestu gdje su tijekom bitke za oslobođenje Grada Bjelovara poginula 11-orica hrvatskih branitelja. Bjelovar je na današnji dan prije 29 godina pretrpio velike žrtve, ali odnio i veliku pobjedu. Zato se nikada ne smiju zaboraviti imena onih koji su u to ugradili svoje živote. (ika)
DAN GRADA BJELOVARA Mimohod pobjednika krenuo prema Spomen području ”Barutana 1991”
- 29. rujna 2020.

Povezane objave
Sjekirom krenuo prema policajcima u Grubišnom Polju. “Sad
23. lipnja 2026.
Grad je večeras pozornica emocija: Pjesme koje su
23. lipnja 2026.
Bjelovar domaćin velikog srca: Marijini obroci u subotu
23. lipnja 2026.
FOTO – Češka obec Bjelovar uspješno predstavila Bjelovar
23. lipnja 2026.
Budućnost hrvatskog tenisa stiže iz Bjelovara: Članovi TK
23. lipnja 2026.






























