Danas se obilježava svjetski humanitarni dan!

PROMO
Danas, 19. kolovoza, obilježavamo Svjetski humanitarni dan. Prilika je to da se prisjetimo akcija koje je Županijski odbor Mladeži Hrvatske demokratske zajednice Bjelovarsko–bilogorske županije do sada proveo na području našeg grada i županije.

Prvu akciju održali su ususret Svjetskog dana bolesnika–dobrovoljnim darivanjem krvi u Hrvatskom crvenom križu u Bjelovaru. Nedugo nakon toga, povodom Valentinova, odnosno Dana zaljubljenih, građane Grada Bjelovara i Grada Čazme darivali su keksima i razveselili ih slatkim poklonima. Nadalje su 7. travnja na gradskom Korzu u Bjelovaru obilježili Svjetski dan zdravlja gestom darivanja jabuka prolaznicima kako bi potaknuli veću konzumaciju domaćih proizvoda koji doprinose zdravlju. Za blagdan Cvjetnice dijelili su maslinove grančice u gradovima Bjelovaru i Daruvaru te Općini Zrinski Topolovac, dok su povodom blagdana Uskrsa u Bjelovaru, Grubišnom Polju i Garešnici darivali građane pisanicama koje su sami izradili te pritom osobito razveselili najmlađe.

Kako osnovni cilj Mladež HDZ–a nije da samo provodi politiku među mladima nego ponajviše pomaže mladima te što većem broju ljudi kroz razne humanitarne akcije i događanja, iz županijskog odbora Mladeži Hrvatske demokratske zajednice Bjelovarsko–bilogorske županije ističu kako za nadolazeći period ove godine i za sljedeću godinu pripremaju još veći broj sličnih Humanitarnih akcija i druženja te pozivaju što veći broj mladih motiviranih ljudi da se uključe u sam rad stranke i Mladeži.