Dinamo pao na svojoj Brani, Garić i dalje stopostotan

Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

ČETVRTA NOGOMETNA LIGA

Nogometni četvrtoligaši, lige koja se na ljeto gasi o čemu smo pisali OVDJE, odigrali su kompletno 17. kolo u kojem su klubovi s područja naše županije ostvarili promjenjive rezultate. Pobjedu su upisali Garić i Čazma, dok su pomalo bolne poraze ostvarili nogometaši predavačkog Dinama i Bilogore 91, a da sve bude još bolnije te su poraze ostvarili kao domaćini.

Za razliku od jeseni, kad su osvojili samo jedan bod, nogometaši Čazme u proljetnom dijelu prvenstva igraju puno bolje. U četiri odigrane utakmice osvojili su već četiri boda, no pravo veselje sebi i svojim navijačima priredili su upravo u ovom 17. kolu kad su rezultatom 3:2 pobijedili Slatinu, što im je prva ovosezonska pobjeda.

Zasluge za prvu pobjedu Čazme pripadaju Matiji Volariću, strijelcu prvog pogotka, dok je pravi junak bio Jakov Mihekovec koji je prvo u 81. minuti izjednačio na 2:2, da bi u 85.minuti utakmice bio strijelac za konačnih 3:2.

“Last Waltz” četvrte nogometne lige — Bjelovar.live

U proljetnom dijelu prvenstva nogometaši Garića su stopostotni. U prva četiri kola upisali su sve četiri pobjede od kojih je ova zadnja bili posebno impresivna. Na gostovanju u Virju doslovno su poderali domaću momčad Podravca koju su pobijedili rezultatom 1:6. Strijelci za Garić u Virju bili su: Naglić, Kožuhar, Golubić, Ante Starčević i Dorijan Šinko s dva pogotka u završnici utakmice.

U prva četiri proljetna kola Bilogora 91 iz Grubišnog Polja osvojila je sedam bodova, ali je i upisala neočekivani domaći poraz. U naletu prema vrhu ljestvice zaustavila ih je Mladost iz Molvi koja je u Grubišnom Polju slavila rezultatom 1:2. Kako će ovo biti loš dan za nogometaše Bilogore dalo se naslutiti već i 14. minuti kad je Csikos doveo Mladost u vodstvo. Tomislav Pleić je u 28. minuti izjednačio na 1:1, dok je u završnici prvog poluvremena Vujčić bio strijelac za 1:2, što je bio i konačni rezultat ove gledljive i borbene utakmice.

DINAMO (P) – BRATSTVO    1:2

DINAMO: Vukelić, Jelić Balta, Perčec, Filjić, Kos, Pašalija, Vrbanić, Jurić, Varat, Vujaškoivć, Đuričić – Markota, Sedlaček, Gegić, F. Jaković, Senjan, D. Bošnjak, Šabić, TRENER: Nikola Papac

BRATSTVO: Štefković, Vidović, Azizi, Patrun, Ezget, Bartolić, Krešo, Grgić, Krčalić, Sunagić, Mišura – Gudek, Relja, M. Ćibarić, TRENER: Dean Zrinski

STRIJELACI: 0:1 Mišura (28), 0:2 Azizi (44), 1:2 Đuričić (56).

Za razliku od zagrebačkog, predavački Dinamo ovog je proljeća poprilično neuvjerljiv. U četiri utakmice samo je jednom slavio pobjedu, jednu je utakmicu odigrao neriješeno, dok je čak dva puta doživio poraz. Jedan od ta dva poraza nogometaši Dinama upisali su na svojoj Brani gdje su poraženi od Bratstva iz Kunovca rezultatom 1:2.

Bilo je to loše izdanje predavačke momčadi koja se nije uspjela nametnuti gostima iz Kunovca koji su u 28. minuti nakon pogreške domaćeg vratara poveli s 0:1, a nakon pogreške Dinamove obrane u 44. minuti poveli su i s 0:2. U drugom dijelu utakmice Dinamo je izgledao nešto bolje. Preko Đuričića je smanjio rezultat na 1:2, ali više od toga nije mogao.