Dobra igra juniora Mladosti, ali i poraz u Gorici

PRVA NOGOMETNA LIGA ZA JUNIORE

U predzadnjem prvenstvenom kolu prve nogometne lige juniori Mladosti iz Ždralova upisali su poraz. Na gostovanju u Velikog Gorici rezultatom 2:0 izgubili su od vršnjaka Gorice čime su upisali i drugi uzastopni prvenstveni poraz kojim nisu narušili svoj položaj na ljestvici. Do kraj prvenstva juniorima Mladosti ostala je još samo jedna utakmica i to ona na Brdu u kojoj će ugostiti zagrebački Dinamo koji je već prije nekoliko tjedana osvojio naslov prvaka. Upravo iz razloga što je Dinamo već osigurao naslov i što je Mladosti na vrijeme osigurala ostanak u juniorskom elitnom društvu, ova utakmica imati će više revijalni i prijateljski karakter, ali će zato biti i utakmica koju treba pogledati kako bi se na dijelu vidjele mogućnosti pojedinih mladih nogometaša koji su budućnost zagrebačkog prvaka.

juniori: NK GORICA – MLADOST (Ž)   2:0

GORICA: Došen, Dukić, Sagna, Stunja, Nezirović, Kordej, Juroš, Dora, Dragaš, Josić, Brlek – Cundeković, Horvat, Bilobrk, Jakšić, Kasumović, Kučiš, Dulčić, TRENER: Igor Čagaj

MLADOST: Š. Holiček, Rešetar, Antić, Krešić, Barberić, Mihalj, Munđer, Begić, Žulj, Ageja, Ivančan – Stanojević, Ivančan, I. Jaković, Bruneta, M. Pešić, TRENER: Mario Kos

STRIJELCI: 1:0 Brlek (8), 2:0 Dukić (62).

Mladost već duže vrijeme igra bez nekolicine svojih standardnih igrača što se osjeća na njihovoj igri i rezultatima. Protiv Gorice juniori trenera Maria Kosa odigrali su dobru utakmicu, pogotovo u drugom poluvremenu u kojem su dominirali, međutim, nisu imali sreće svoju dobru igru kapitalizirati pogotkom.

Gorica je vrlo rano povela, već u osmoj minuti i to sasvim slučajno nakon jedne odbijene lopte koja je došla do domaćeg napadača Brleka koji je pogodio za 1:0. U drugom dijelu susreta juniori Mladosti prijetili su izjednačenjem, ali presjekao ih je jedan kontra napad Gorice koji je završio pogotkom za 2:0, što se više nije dalo uhvatiti.