Mladi bjelovarski atletičari vratili s natjecanja su se vratili s još jednim uspjehom.

Bjelovarske atletičare predvodila je mlada i uspješna Dora Dent osvojivši prvo mjesto na čakovačkom stadionu Mladost gdje je održano 3. kolo Hrvatske atletske lige sjever. Na natjecanju je sudjelovalo nevjerojatnih 452 natjecatelja iz 31 atletskog kluba, a Bjelovarčani su na borilišta izašli s ukupno 29 atletičara i atletičarki.

Mlada Dent je u utrci na 300 metara u cilj ušla prva s vremenom 41,84 sekunde čime je ujedno postavila i osobni rekord, a malo sreće je nedostajalo da pobjedi u trci na 100 metara gdje je stigla kao druga. Vrlo uspješni su bili i seniori. Ivan Ljubičić osvojio je prvo mjesto u skoku u dalj s daljinom od 6,28 metara, dok je Rafael Sušilović osvojio  drugo mjesto s postignutom daljinom od 5,65 metara. Obojica su sudjelovala u trci na 300 metara. Ljubičić je stigao treći s vremenom 36,11 sekundi, a Sušilović se plasira odmah iza svog momčadskog kolege s 38,24 sekunde.

Utrke, skok u dalj…

U konkurenciji mlađih juniora najuspješniji bio je Antun Prskalo s osvojenim drugim mjestom na utrci od 100 metara (15,85) te trećim osvojenim mjestom u skoku u dalj s daljinom 5,87 metara, dok se kao peti u utrci na 300 metara plasirao Stjepan Pokos.

U kategoriji seniorki u utrci na 1500 metara drugo mjesto osvojila je Ozana Ivanćan, dok je šesto mjesto u utrci na 300 metara pripalo Amalki Palijan. Starije kadetkinje startale su u sastavu Mia Rakoci, Arijana Tomljenović, Ivana Čižmešija, Ivana Maljkevac, Nika Vlahović, i Tina Malogorski. Najuspješnije u štafeti 4 x 100 metara u kojoj su osvojile drugo mjesto bile su Tina Malogorski, Arijana Tomljenović, Nika Vlahović, Mia Rakoci.

Mlađe kadetkinje nastupile su u sastavu Iva Šimić, Nika Trkulja, Ela Petrić, Katarina Majerić, Lara Patekar, i Dora Patekar, Najuspješnija bila je Iva Šimić u skoku u vis gdje je osvojila drugo mjesto s preskočenih 150 cm OR i četvrto mjesto na 80 m pr.

Limači su nastupili u sastavu Krešimir Kelava, Martion Rovišćanec, Maksimilijan Vegh i Filip Radaković, a najuspješniji je bio Krešimir Kelava s osvojenim drugim mjestom na 60 metara. U štafeti 4 x 60 m prvo mjesto pripalo je AK Bjelovar u sastavu Maksimilijan Vegh, Martin Rovišćanec, Filip Radaković, Krešimir Kelava.

Limačice su nastupile u sastavu Numbi Kasango, Lana Trojak, Katja Zozoli, i Vita Prvonožac, a u štafeti 4 x 60 metara deveto mjesto za AK Bjelovar donijeli su Vita Prvonožac, Lana Trojak, Katja Zozoli, i Numbi Kasango. (BJLive)