DRAMA I PREOKRET NA LOGORU NK Bjelovar nakon višetjednog posta uzeo sva tri boda

Današnjom pobjedom od 3:2 na domaćem terebnu protiv NK Koprivnice, nogometaši NK Bjelovar uspjeli su nakon višetjednog posta napokon doći do toliko željena tri boda koji su ih automatski odmaknuli od dna ljestvice.

Loše prvo poluvrijeme, posebno drugi dio tih 45 minuta, treba što prije zaboraviti. Igra s obje strane bila je u najmanju ruku kriminalna, a Koprivničanci su se u tom kaosu bolje snašli te iz jedne poluprilike uspjeli zatresti mrežu domaćeg vratara Stefana Lebovića. U 33. minuti goste je u vodstvo doveo snalažljivi kapetan Bojan Tucaković,

Dva penala za domaće

Drugi dio susreta donio je daleko više iznenađenja, a svih 65 gledatelja koliko smo ih izbrojali na drvenoj tribini Gradskog stadiona, u nastavku je moglo vidjeti čak četiri pogotka.

Odmah na početku hladan tuš za domaćine jer se Tucaković u 50. minuti ponovno upisao u listu strijelaca. Nakon 2:0 za goste činilo se kako ekipi NK Bjelovara više nema spasa i kako će derbi začelja otići na ruku Podravcima. Međutim, uslijedila su dva kaznena udarca za domaće. U oba navrata s bijele točke precizan je bio Mate Tominac. Pri rezultatu 2:2 i čudesnom povratku Bjelovara u igru mnogi su očekivali podjelu bodova. Utakmica se privodila kraju, kada je u 79. minuti sijevnula jedna polukontra domaćina s lijevog boka. Odande se sjurio Patrik Šantalab koji je uspio zavrnuti jednu prizemnu loptu u kazneni prostor gostiju gdje se, pak, najbolje snašao Željko Ostrmna. Sam pred vratarom, nakon što se uspio otresti čuvara, Ostrman je pravovremeno popratio ubačaj i plasirao loptu pored nemoćnog vratara NK Koprivnice.

Pretposljednje nogometno kolo jeseni

Ovo je bila posljednja utakmica NK Bjelovara na domaćem terenu u jesenskom dijelu prvenstva, a posljednje kolo idu na noge NK Slavoniji iz Požege. Njihovi gradski rivali, NK Mladost Ždralovi, danas su gostovali kod trećeplasiranog NK Belišća od kojeg su izgubili rezultatom 3:1, a iduće kolo kod kuće očekuju NK Slaviju iz Pleternice.

U zimskoj stanci obje će ekipe, treneri i uprave klubova zasigurno imati o čemu razgovarati. Biti u donjem dijelu tabele 3. HNL Istok očito je danas realnost, no ne i željena budućnost. (ika)