Kako sada stvari stoji iduće godine se uvodi mala matura, odnosno učenici će na kraju osmog razreda pisati nacionalni ispit znanja i on će im uz ocjene također biti važan kod upisa u željenu srednju školu. Cilj joj je smanjiti poplavu odlikaša,a s druge strane bez svih petica se ne može upisati željena srednja škola. I tu bi stvarno znanje učenika trebalo donositi prevagu. Protivnici male mature već sad komentiraju kako se djeci od 14 godina tovari na leđa još jedan nepotreban pritisak. Oni koji su malo stariji sigurno se sjećaju bivšeg sustava kada se kod upisa u srednju školu pisao prijemni ispit i on je mogao nadoknaditi sve ocjene jer je od njih vrijedio više. Stoga bi trebalo pričekati i vidjeti kako će se koncipirati taj nacionalni ispit, odnosno mala matura, koji imaju i brojne druge zemlje i nije to nikakav bauk. Ako ništa drugo svi koji iz nekog razloga zapnu i ne uspiju završiti srednju školu moći će reći do od obrazovanja imaju položenu malu maturu. U svakom slučaju pozivamo vas da komentirate ovu nakanu države, odnosno treba ili ne treba uvoditi malu maturu.(dv)
Država uvodi malu maturu. Dobro došao test stvarnog znanja ili nepotreban pritisak na osmaše
- 22. rujna 2020.

Povezane objave
Ne iz Oza, nogometni čarobnjak iz Ivanske vraća
21. lipnja 2026.
FOTO: Sportski školski praznici u bjelovarskoj Prvoj osnovnoj
19. lipnja 2026.
Veliko ulaganje u Zrinski Topolovac: Kreće projekt vrijedan
19. lipnja 2026.
Bilogora iz Kapele odustala od igranja u županijskoj
19. lipnja 2026.
Ljeto može početi: Bjelovar.live vam daruje dvije mjesečne
19. lipnja 2026.
