Dvije medalje za bjelovarske badmintonaše

HRVATSKI BADMINTON KUP ZA MLAĐE KATEGORIJE

Čakovec i Donja Stubica bili su domaćini drugog kruga Hrvatskog badminton kupa za mlađe uzrasne kategorije na kojem se badminton klub Bjelovar predstavio s 11 svojih mladih igrača koji su osvojili dvije medalje, jednu srebrnu i jednu brončanu.

U Čakovcu je održano natjecanje za uzraste U11, U15 i U19 godina, na kojem je Lora Kalem u kategoriji U11 osvojila treće mjesto i brončanu medalju u igri parova s Margaretom Tot iz Koprivnice, dok je Lora u singlu zauzela peto mjesto. U kategoriji U15 Iva Aušperger osvojila je peto mjesto u singlu i četvrto mjesto u “mixu” s Petrom Lovasićem iz Koprivnice, dok je Nika Sabović u istoj kategoriji zauzela deveto mjesto. U najjačoj konkurenciji U19 Nika Lazić zauzela je osmo mjesto.

Donja Stubica bila je domaćin drugog kruga badminton kupa za uzraste U13 i U17 godina. Najuspješnija u ekipi Bjelovara u kategoriji djevojčica U13 bila je Tia Rakovčan koja je u “mixu” s Matkom Knezovićem iz Zagreba osvojila treće mjesto i brončanu medalju, dok je Tia u singlu osvojila peto mjesto. Lucija Alebić završila je na sedmom mjestu u singlu, a u mixu s Filipom Imenjakom iz Zagreba bila je peta. U konkurenciji dječaka Dino Kilić izborio je šesto mjesto, Noa Đuranec osmo mjesto, a Jurica Batinić deveto mjesto. U konkurenciji djevojčica U17 Nika Lazić zauzela je deseto mjesto, a deseto mjesto zauzela je i u mixu s Juricom Dvornikom koji je u singlu završio na 14. mjestu.