Bjelovarska Dvorana europskih prvaka od ove sezone u punom smislu postaje hram rukometa nakon što je u unutarnje uređenje uloženo milijun kuna.
-Pod smo obnovili, stavili najmoderniju podlogu, temeljito uredili i osvježili cijelu dvoranu. Naši rukometaši su se vratili u Premijer ligu, naš ŽRK Bjelovar će ovdje igrati europske utakmice i čeka nas uzbudljiva rukometna sezona. Kako će dvorana i dalje služiti za razne koncerte i priredbe kao što je Bok fest, dodatno ulažemo 30 tisuća kuna u zaštitu podloge koja će biti potpuno prekrivena kako ne bi bilo oštećenja. Upravo zbog takvih situacija je parket bio na udaru, rasli su troškovi održavanja zbog stalnih krpanja i to se više neće događati- kazao je gradonačelnik Dario Hrebak i dodao kako će će IV. Osnovna škola kojoj je prepušteno upravljanje dvoranu prijaviti za energetsku obnovu u listopadu kada se očekuje raspisivanje natječaja.
– Ovo su uvjeti na višoj razini nego ranije i igrači se moraju naviknuti na novu podlogu. Neki su već igrali na takvim podlogama, neki nisu ali razlika je velika jer u odnosu na parkete ovdje uopće nema proklizavanja. Vjerujem da ćemo se priviknuti i 21. rujna spremni ući u sezonu i ostvariti dobar rezultat – kazao je Hrvoje Privšek, trener RK Bjelovara. (dv)







