Garić slavio u derbiju s Čazmom, Bilogora 91 u zadnjoj minuti ostala bez boda

ČETVRTA NOGOMETNA LIGA – 2. KOLO:

Nakon dva odigrana jesenska kola u četvrtoj nogometnoj ligi Sloga iz Zdenaca, kao novak u natjecanju, vodeća je na ljestvici s dvije pobjede, dok se nogometaši Čazme nakon dva županijska derbija nalaze na zadnjem mjestu bez osvojenog boda.

Rezultati 4. kola:

Drugo kolo donijelo je i neplanirani poraz grubišnopoljske Bilogore 91 koja je na gostovanju kod Graničara u Legradu povela pogotkom Kunšteka u 17. minuti, ali je i to vodstvo ispustila već u 17. minuti kada je Kuzminski savladao vratara Gavranovića za 1:1.

Taj se rezultat držao sve do zadnje minute susreta kada je Matotan bio strijelac pobjedonosnog pogotka za Graničar čime je Bilogora usprkos dobroj igri ostala bez bodova.

”Tko će kome ako ne svoj svome”, fraza je koja se i ovom prilikom pokaza točnom. Naime, predavački Dinamo na gostovanju u Virju odigrao je neriješeno 1:1 protiv domaće ekipe Podravca, ali tako što je strijelac vodećeg pogotka Matija Vrbanić, dojučerašnji stožerni igrač Dinama koji je ovog ljeta napustio predavačku Branu i prešao u Virje.

Jedan bod nogometašima Dinama, koji su ovom prilikom bili bolja momčad koja je zaslužila puno više od tog boda, donio je Mate Perčec pogotkom u 56. minuti utakmice.

GARIĆ – ČAZMA    3:1

GARIĆ: Dubravac, Dr. Vaclavek, Kudlač, Golubić, Jergović, Kožuhar (od 80. Lovašić), Naglić (od 87. Šinko), V. Rijetković, Kelava, Kraljević, Jeđud, TRENER: Dragan Vaclavek

ČAZMA: Tonković, Stjepanović, Grčić, Nekić, F. Ravlić (od 76. Mileković), I. Birt, V. Furmek, Volarić, Tomašević (od 46. Radotić), Vranić (od 83. Devčić), Mihekovec, TRENER: Nevio Birt

STRIJELCI: 0:1 Nekić (44. – 11m), 1:1 Kožuhar (47. – 11m), 2:1 Golubić (68), 3:1 Jergović (92)

Nakon poraza u prvom kolu na gostovanju u Predavcu kod Dinama nogometaši Čazme u drugom su kolu ponovo morali ići u goste i ponovo je pred njima bio županijski derbi. Ovom prilikom gostovali su u Garešnici kod Garića koji se pokazao kao spretnijim i sretnijim protivnikom koji je na kraju slavio zasluženu pobjedu rezultatom 3:1.

Bila je to sve do kraja otvorena utakmica u kojoj je Čazma povela u 44. minuti iz penala koji je u pogodak pretvorio Nekić, dok je Garić početkom drugog poluvremena izjednačio isto tako iz penala kojeg je u pogodak pretvorio Kožuhar.

Dupli pas Kraljevića i Golubića bio je dovoljno dobar kako bi Golubić matirao gostujućeg vratara Tonkovića i pogodio za 2:1, dok je pogreška obrane Čazme i brzi kontra napad Garića koji je počeo preciznim proigravanjem Golubića i egzekucijom Jergovića bili dovoljni za pogodak u 92. minuti kojim je Garić potvrdio svoju pobjedu.