U sklopu Dana Bjelovarčana i obilježavanja 30. Terezijane, u utorak, 23. lipnja, s početkom u 20 sati na Pozornici u parku održat će se poseban glazbeno-scenski program ”Evergreeni jednog grada”, posvećen jednom od najvećih bjelovarskih umjetnika – pjesniku, književniku, slikaru i tekstopiscu Željku Sabolu.
Iako mnogi poznaju njegove stihove, malo je onih koji znaju da upravo Željku Sabolu dugujemo neke od najljepših i najizvođenijih pjesama hrvatske zabavne glazbe.
Njegove riječi desetljećima žive kroz melodije koje su obilježile brojne generacije, a upravo će te pjesme ponovno zazvučati u gradu kojem je ostao trajno vjeran i kojem se uvijek vraćao kroz svoje stvaralaštvo.
Zvjezdana postava na pozornici
Publiku očekuje večer ispunjena emocijama, uspomenama i bezvremenskim melodijama u izvedbi istaknutih hrvatskih glazbenika. Na pozornicu stižu Đani Stipanićev, jedan od najprepoznatljivijih glasova domaće glazbene scene, Darko Domijan, Antonela Doko, Ana Uršula Najev, Davor Lovrić i mlada pjevačica Laura Miletić.
Kroz program će publiku voditi karizmatična Ida Prester, dok će poseban umjetnički doprinos dati glumac Matija Jakšeković interpretacijom stihova Željka Sabola, podsjećajući na snagu i ljepotu njegove poezije.
Bezvremenski hitovi uz Bjelovarski revijski orkestar
Uz pratnju Bjelovarskog revijskog orkestra, sastavljenog isključivo od bjelovarskih glazbenika pod ravnanjem prof. Roberta Polgara, izvest će se niz bezvremenskih uspješnica koje su obilježile hrvatsku glazbenu scenu.
Među njima su pjesme ”Prijatelji stari, gdje ste”, ”Volim te, budalo mala”, ”Ostala si uvijek ista”, ”Jelena je bila lijepa”, ”Tiho sviraj pjesmu ljubavnu”, ”Stare ljubavi”, ”Ruže u snijegu”, ”Zakuni se, ljubavi” i mnoge druge koje i danas zauzimaju posebno mjesto u srcima publike.
Počast Željku Sabolu i Ivi Robiću


