Gradonačelnik Hrebak otvorio turneju po gradskim gradilištima

Turneju gradilištima, već zatvorenima i onima u tijeku, bjelovarski gradonačelnik Dario Hrebak počeo je na izgrađenoj atletskoj stazi kod Sokolane kojom su nakon deset godina atletičari dobili pristojnu podlogu za treniranje. Obišao je i cestu kod tvornice Troha dil u Gudovcu koja je asfaltirana u dužini od 380 metara i čime svi koji dolaze na Bjelovarski sajam na taj sporedni ulaz više neće gutati prašinu. Hrebak je kazao kako će obići sve lokacije te odgovorio i na novinarska pitanja zašto kasne radovi na nekim lokacijama za koje je sam najavljivao da su već trebali biti završeni. Primjerice Staroplavnička i Zagorska ulica koja je i dalje raskopana.

– Imamo 50 gradilišta na kojima se trebaju odraditi 70 milijuna kuna vrijedni radovi. Ne moram naglašavati koliko je u ovo vrijeme teško pronaći građevinsku operativu i dobiti izvođača radova i tu Gradska uprava ima problema kao što je i posvuda u Hrvatskoj. Što se tiče Zagorske, građani imaju problema s prašinom i to je točno, no i mi imamo problem s izvođačima. Naime, unatoč stalnim sastancima s raznim izvođačima dvije tvrtke koje rade redovno održavanje su se naknadno sjetile da moraju položiti komunikacijske kablove i to baš sada. To su tvrtke s kojima nemamo nikakve ugovore ali traže da pričekamo s asfaltiranjem. Ne vidim smisla da sada na silu asfaltiramo Zagorsku i da se opet raskopava nakon nekoliko dana. Obzirom na količinu poslova koje radimo diljem grada ja sam zadovoljan kako napredujemo- kazao je Hrebak. (dv)