Uz 38 mjesnih odbora u sastavu Grada Bjelovara nije jednostavno pronaći novac za sve i pokriti infrastrukturu koja godinama nije obnavljana. Na papiru je to sve administrativno gradsko područje pa Grad Bjelovar mora ulagati u sva naselja i posljednje u nizu je asfaltiranju ceste u Gornjem Tomašu u dužini od tri kilometra. Radove koji su u cijelosti financirani iz gradske blagajne vrijedni su 1.500.000 kuna.

U Gornjem Tomašu inače prema popisu stanovništva iz 2011. godine živi 94 stanovnika koji će se svakodnevno služiti tom cestom. Prevedeno u brojke ulaganje u tri kilometra ceste je ulaganje od 16 tisuća kuna po glavi stanovnika. Sa čisto ekonomske strane to je potpuno neisplativo jer broj stanovnika i dnevni promet teško mogu opravdati toliko ulaganje. Na drugoj strani svi građani zaslužuju jednak tretman bez obzira živjeli u ulici Matice Hrvatske, Gornjem Tomašu ili Brezi. Stoga je pitanje koje treba postaviti treba li Bjelovaru toliko mjesnih odbora odnosno naselja koje se formalno vode kao grad, a zapravo su udaljena od urbaniziranog područja. (dv)

