Hajduk iz Hercegovca slavio u derbiju za prvaka, gudovačka Lasta leti sve niže

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA – 25. KOLO:

U srijedu je odigrano redovno 25. kolo Prve županijske nogometne lige koje je riješilo mnoge dileme. Odigran je dugo očekivani veliki derbi između Trnskog i Hajduka iz Hercegovca za prvaka, a odigran je i debi između Gordowe i gudovačke Laste koji je odlučivao o zadnjem mjestu na ljestvici.

Rezultati 25. kola:

U 25. kolu brezovački BŠK pobijedio je Bilogorac, ali tako što je prvo poluvrijeme pogocima Megerlea i Petrovića završilo neriješeno 1:1.

Odluka o pobjedniku ove uvijek gledljive utakmice donesena je u drugom poluvremenu tako što je sve vremenski Joka Kristić bio strijelac pogotka kojim su dečki iz brezovačke Sportske ulice poveli s 2:1, a u 68. minuti Filip Fabičević bio je strijelac pogotka za konačnih 3:1.

U ”daruvarskom derbiju” slavio je Kamen iz Sirača. Mrežu Daruvara načeo je Turbeki u 31. minuti, strijelac drugog pogotka za Kamen bio je Nikola Marijanovića koji je postigao i treći pogodak za momčad iz Sirača.

Nogometaši Rovišća vratili su se na staze pobjeda. Rezultatom 1:5 kao gosti razbili su domaći Brestovac i s ta nova tri boda zadržali su visoko treće mjesto na ljestvici. Strijelci za Rovišće bili su: Boris Drlja dva puta, Antonio Kovač, Patrik Tomić i domaći Tomislav Milas autogolom, dok je strijelac pogotka za Brestovac bio Matej Štimac.

Bilo iz Velike Pisanice nakon 25. kola slobodno se može hvaliti kako je izborilo ostanak u Prvoj ŽNL. Rezultatom 6:0 razbilo je Zdenku, a strijelci tih šest pogodaka bili su: Pecolaj, Dedaj, Pandžić i Tomislav Biljan dva puta.

U derbiju začelja slavila je Gordowa koja je rezultatom 2:0 izgleda zabila gudovačkoj Lasti zadnji čavao u lijes. Tom pobjedom Gordowa se s Tomislavom iz Bereka i Zdenkom aktivno uključila u borbu za ostanak, dok su ovim porazom momci s gudovačkog Gudison parka izgubili svaku nadu za ostanak u društvu županijskih prvoligaša. Strijelci za Gordowu bili su brazilac Iuri u 40.minuti i Karlo Cetin u 72.minuti utakmice.

TRNSKI – HAJDUK (H)    1:3

TRNSKI: Đukanović, V. Jurić, Despetović, Vučinić (od 77. Kunštek), Cajner (od 46. Nađ), Mi. Đođ, M. Vlahović, Pratljačić (od 46. V. Vlahović), Dr. Debač, Plantek, Markuz (od 67. Ma. Đođ), TRENER: Denis Nađ

HAJDUK: Ulovac, Diego, Jurčević (od 82. Naglić), Šotiček, Kudlač, Bašljan (od 88. Laznicki), Slivar, Šimon (od 70. P. Havliček), Cindrić, Diogo (od 90. Kralj), Vidaković, TRENER: Tihomir Pokopac

STRIJELCI: 1:0 Plantek (6), 1:1 Slivar (9), 1:2 Diogo (12), 1:3 Diego (30)

Igralištem u Novoj Rači orilo se ”Šampioni, šampioni”. Pjevale su se Hajdukove pjesme, a iz sveg grla orilo se: ”Hercegovčan sam, tu sam rođen ja. Tu su moji didovi davno krumpir sadili, u vreće ga vezali”.

Hajduk iz Hercegovca rezultatom 1:3 pobijedio je Trnski iz Nove Rače tako da slobodno može početi sa slavljem. Pobjedom u Novoj Rači momčad trenera Tihomira Pokopca nije matematički osvojila naslov prvaka, nego je tom pobjedom sasvim sigurno postala novi prvak Prve županijske nogometne lige.

Bila je to sjajna nogometna utakmica kojom bi se mogli hvaliti mnogi četvrtoligaši.

Hajduk je bio bolja momčad koja je od devete minute pa sve do kraja potpuno kontrolirala igru. Pored toga, ovako velika i značajna utakmica u Novoj Rači nije odigrana već više od 30 godina tako da je sasvim razumljivo što se na tribinu i na ogradu oko igrališta natiskalo više od 400 gledatelja.

Bio je to izravni derbi za prvaka u kojem je Hajduk dominirao, dok mu Trnski nije bio spreman odgovoriti. Sve važno za ovu sjajnu nogometnu predstavu, koja bi bila hit na bjelovarskom Bok festu, dogodilo se u prvom poluvremenu, dok je drugi dio utakmice Hajduk kontrolirao igru i mudro čuvao rezultatsku prednost, a Trnski je bio nemoćan da napravi iznenađenje.

Počelo je šokantno. Već u 12. minuti bilo je 1:2 za Hajduk. Momčad Trnskog u devetoj minuti povela je nakon prekida iz kojeg je Jurić nabacio loptu točno na Planteka koji je glavom savladao gostujućeg vratara Ulovca. Hajduk je ekspresno odgovorio sjajnim pogotkom Luke Slivara, s 25 postignutih pogodaka uvjerljivo najboljeg strijelca Prve ŽNL. Slivar je od centra pobjegao svojim čuvarima i preciznim je udarcem pogodio kontra kut za 1:2.

Diogo, Lucas i Diego, brazilska veza spremna za NK Bjelovar

Za 1:2 najzaslužnija je nesigurna obrana Trnskog koja nije dobro reagirala na ubačenu loptu u ‘srce’ svog kaznenog prostora, ali je i zaslužan sjajni brazilac Diogo koji se u buketu igrača najbolje snašao i pospremio loptu u nebranjenu mrežu. Odgovor Diogu dao je njegov sunarodnjak Diego koji je ostao sam u kaznenom prostoru, što mu je bilo dovoljno da loptu pospremi pod prečku za konačnih 1:3.

I da. Sudačka trojka Stjepan Hruškar, Ivan Starčević i Patrik Tkalčević, sjajno i bez ijedne pogreške odsudila je utakmicu.

Tihomir Pokopac, trener Hajduka iz Hercegovca

Trener Tihomir Pokopac: – ‘Ovako euforičan slobodno mogu kazati nakon ove pobjede kako u Prvoj ŽNL igramo daleko najljepši i najkvalitetniji nogomet. Hajduk ove godine slavi sto godišnjicu kluba i željeli smo naslov prvaka, što smo ovom pobjedom i ostvarili jer uvjeren sam da ćemo na vodećem mjestu izdržati do kraja prvenstva. Šokirao nas je vodeći pogodak Trnskog, ali u Novu Raču smo došli po pobjedu i brzo smo se vratili u utakmicu. Pokazali smo da imamo karakter i da smo najbolja momčad u natjecanju. Čestita svojim igračima na sjajnoj utakmici i prvom mjestu – kazao je trener Pokopac.