Iako je dvaput gubio, NK Bjelovar je prvenstvo otvorio pobjedom nad Križevcima

DRUGA NOGOMETNA LIGA – 1. KOLO:

Startala je Druga nogometna liga koju je NK Bjelovar otvorio s puno puta viđenom utakmicom.

Na novom Gradskom stadionu gostovao je novi drugoligaš Radnik Križevci, dobar poznanik bjelovarske momčadi koji usprkos velikoj želi i uloženom trudu svoj debi nije okrunio povoljnim rezultatom.

Usprkos tome što je iz dva penala gubio s 0:1 i 1:2, NK Bjelovar je bio bolja momčad koja je na kraju sasvim zasluženo slavila pobjedu rezultatom 3:2, ali je i pokazala kako će ove jeseni svima u Drugoj ligi biti neugodan protivnik i tvrd domaćin.

NK BJELOVAR – RADNIK KRIŽEVCI    3:2

BJELOVAR: Iličević, Ljevar, Štefanac, Uwem (od 46.Miklić), Romac (od 58.Coha), Varga, Motika, Stojanović (od 80. Ivanković), Mijatović, Čikvar (od 46. Saad, od 93. Petrović)), Kupsjak, TRENER: Zoran Marčetić

KRIŽEVCI: Koprić, Orlović, Kovač (od 77 J. Gogić), Mačković, Turčin, Hr. Mladen (od 80. Katalenac), Mih. Mladen, Šabijan (od 77. Grcdenić), Dunić (od 61. K. Srbljinović), Mihalinec (od 61. Mih. Srbljinović), Vukić, TRENER: Mario Vodanović

STRIJELCI: 0:1 Hr. Mladen (10 – 11m), 1:1 Varga(33 – 11m), 1:2 Hr. Mladen (38 – 11m), 2:2 Štefanac (52), 2:3 Kovač (62. – ag)

NK Bjelovar se očito preplatio na povijesne utakmice.

Nakon što je nedavno po prvi puta u svojoj povijesti odigrao jednu utakmicu na dva stadiona, sada je prvi puta u svojoj bogatoj povijesti otvorio službenu utakmicu bez ijednog domaćeg igrača u startnoj postavi, s time da su na klupi za zamjenske igrače jedino Coha i vratar Djordjević bili iz Bjelovara.

Toliko o potrebi i postojanju famoznih bjelovarskih škola nogometa koje očito za naše novce pune momčadi Pitomače, Bilogore 91, Molvi, Virja, Đurđevca…..

Trener Zoran Marčetić utakmicu protiv Križevaca otvorio je bez Šantalaba koji vuče kaznu iz prošlog prvenstva i bez povrijeđenog Mlinarića, ali zato s dovoljno kvalitetnom momčadi koja se od prve minute nametnula Križevčanima.

Bila je to vrlo čudna utakmica koje će se pamtiti po čak tri dosuđena penala u prvom poluvremenu.

Križevci su poveli u 10. minuti iz penala, NK Bjelovar je izjednačio iz penala u 33. minuti, a Križevci su već u 38. minuti ponovo iz penala poveli s 1:2.

Drugo poluvrijeme Križevci su se potpuno ugasili, dok se NK Bjelovar razgoropadio.

Agresivna i napadačka igra Gradskog kluba nagrađena je pogotkom Štefanca za izjednačenje, dok je ubačaj Varge bio dovoljan kako bi gostujući branič Kovač savladao svog vratara Koprića za pobjedu NK Bjelovara.