Ivanska i Bilo još uvijek bez proljetnog poraza

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

Derbi 18. kola Prve županijske nogometne lige odigran je u Daruvaru gdje su domaći nogometaši rezultatom 2:1 pobijedili još uvijek vodeću Bilogoru iz Kapela. Ovom pobjedom Daruvar je borbu za naslov prvaka učinio potpuno izjednačenom jer se sada zajedno s Hajdukom iz Hercegovca primakao Bilogori na samo dva boda zaostatka. Utakmica u Daruvaru odlučena je već u prvom poluvremenu u kojem je domaća momčad povela pogotkom Karla Karačića u 15.minuti, a preko istog igrača je u 36. minuti postigla i svoj drugi pogodak na utakmici. Počasni pogodak za Bilogoru postigao je Dino Šuveljak u 90. minuti utakmice.

Očekivanu pobjedu upisali su i nogometaši Hajduka iz Hercgovca. U Bereku su rezultatom 2:4 savladali domaći Tomislav koji je već s dvije noge zakoračio u drugu ŽNL.

Zanimljiva i do samog kraja neizvjesna utakmica odigrana je u Novoj Rači gdje je domaći Trnski pogotkom Mihaela Đođa u 89. minuti pobijedio ponovo razigrani Bilogorac. Bio je to susret dvije podjednake momčadi od kojih je Trnski imao nešto više od igre, ali je to bio i susret u kojem je Bilogorac imao nekoliko svojih dobrih prilika kojima je mogao puno bolje proći.

Međutim, hit proljeća svakako je momčad Bila iz Velike Pisanice koja je u pet proljetnih kola upisala četiri pobjede i jednu neriješeno odigranu utakmicu. Ovu zadnju četvrtu pobjedu momčad Bila upisala je protiv Brestovca kojeg je pogocima Dedaja, Biljana i Kosanovića pobijedila rezultatom 3:2. Strijelci za Brestovac bili su Bulić autogolom i Šrajber.

REZULTATI 18. KOLA

ROVIŠĆE – IVANSKA     1:5

ROVIŠĆE: V. Džolan (od 46. Sokač), M. Prskalo (od 46. Čović), J. Vladić, L. Prskalo, Baranašić, A. Kovač, P. Tomić, I. Pavličević, Sabolović, Radošević, F. Kovač (od 46. Marčeta), TRENER: Jozo Šukan

IVANSKA: Grebenar, I. Skukan, D. Skukan, Jandrilović, Cvitković, Mavrin, P. Špoljarić, Ožegović, Kos, Zjačić, S. Grgić, TRENER: Saša Kranjčević

STRIJELCI: 0:1 P. Špoljarić (1), 0:2 Ožegović (18), 0:3 Mavrin (41), 0:4 Skukan (43), 0:5 P. Špoljarić (51), 1:5 P. Tomić (89).

Zajedno s Bilom titulu hit momčadi proljeća u Prvoj ŽNL nosi i momčad Ivanske koja je isto tako u prvih pet kola neporažena i koja je ostvarila četiri pobjede i jednu neriješeno odigranu utakmicu. Svoju snagu i kvalitetu momčad trenera Saše Kranjčevića pokazala je i u Rovišću gdje je pomalo anemičnu i nekako bezvoljnu domaću momčad, koja ima aspiracija prema osvajanju naslova prvaka, glatko i bez velike muke pobijedila rezultatom 1:5.

Kako će to biti njihova nova velika pobjeda Ivanska je pokazala već u otvaranju utakmice. Petar Špoljarić je u prvoj minuti pogodio za 0:1, a Luka Ožegović je u 18. minuti tu minimalnu prednost povećao na 0:2. Već tada je momčad Rovišća pokazala određenu nesigurnost jer nije znala odgovoriti na povezanu i brzu igru gostuju tako da je Ivan Mavrin u završnici poluvremena prednost Ivanske povećao na 0:3. Do kraja susreta Skukan i Špoljarić povećali su rezultat na 0:5, da bi u zadnjoj minuti utakmice Patrik Tomić bio strijelac počasnog pogotka za Rovišće.