Juniori Mladosti krvavih koljena do jednog boda protiv Sesveta

PRVA NOGOMETNA LIGA ZA JUNIORE – 6. KOLO:

Juniorska momčad Mladosti iz Ždralova nije uspjela upisati i treću uzastopnu pobjedu. Na svom Brdu u sklopu šestog kola Prve lige za juniore odigrala je neriješeno 0:0 sa vršnjacima Sesveta. Tim jednim zarađenim bodom momčad trenera Maria Kosa prije utakmice ne bi bila zadovoljna, međutim nakon utakmice taj jedan bod juniorima Mladosti dođe kao poklon i kao dobitak na lotu.

Juniori: MLADOST – SESVETE    0:0

MLADOST: Orlović, Rešetar, Stanojević (od 78. I. Jaković), Antić (od 26. Munđer), Krešić, I. Tomić, Perić (od 92. Bruneta), Begić, Mihalj, Žulj (od 82. Sabolović), Skukan, TRENER: Mario Kos.

Juniori Mladosti protiv Sesveta nastupili su oslabljeni za požutjelog Egeju, za povrijeđenog Pedra i s još nekoliko povrijeđenih igrača koji su silom prilika morali nastupiti. Već ta činjenica o nekompletnosti najavljivala je kako će mladi Redsi protiv juniorske momčadi Sesveta, koja se tokom tjedna ozbiljno pojačala s nekoliko kvalitetnih igrača, imati problema što se na kraju pokazalo istinitim.

Naime, juniori Mladosti od prve pa sve do zadnje minute utakmice nisu se uspjeli nametnuti vršnjacima Sesveta koji su bili bolja momčad. Djelovali su pospano, puno su trčali ali sve nekako u prazno, fizički su bili inferiorni, bili su spori tako da mogu biti veseli što na Brdu nisu upisali poraz. Točnije, djelovali su kao kadetska momčad koja igra protiv juniora.

Jedina svijetla točka u momčadi juniora Mladosti bio je vratar Josip Ivan Orlović koji je s nekoliko sjajnih intervencija u prvom i drugom poluvremenu držao nos iznad vode svojim kolegama i sigurno je najzaslužniji za jedan osvojeni bod.

Mario Kos, trener juniora Mladosti

– Bili smo previše oslabljeni kako bi parirali Sesvetama koje su se pojačale u odnosu na početak prvenstva. Cilj nam je bio ne izgubiti jer igrali smo znatno oslabljeni bez nekoliko stožernih igrača. Ako se tako gleda onda smo uspjeli, jer u sudačkoj nadoknadi imali smo čisti penal koji sudac nije imao hrabrosti dosuditi – nakon utakmice kazao je trener Mario Kos.