Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

PRIJATELJSKA NOGOMETNA UTAKMCA:

Jun: MLADOST – PMFC (Mađarska)    3:3

MLADOST: Orlović, Kajzogaj, Silva, Vicić, Mihekovec, Ivanković, Kovač, Grgić, Levec, Prskalo, Anić, – Tomić, Slijepčević, Puzić, Ljubas, Pintar, Vujčić, Vujašković, Španja, TRENER: Mario Kos, STRIJELCI: 1:0 Anić (2 – 11m), 2:1 Prskalo (40), 3:3 Sijepčević (80)

Generalnu probu pred start prvenstva prve lige, u kojem u prvom kolu u subotu 13. kolovoza na Brdu u 10 sati dočekuju zagrebački Dinamo, juniori Mladosti odigrali su protiv mađarske ekipe PMFC. Nakon sadržajne utakmice, obostrano bogate prilikama i pogocima, ovaj prijateljski susret završio je neriješenim rezultatom 3:3.

Mladost bolja od mađarskog prvoligaša

Mađarski PMFC inače je drugoligaš, ali njihovi junior uspješno se natječu u prvoligaškom društvu. Protiv ovako jake momčadi juniori Mladosti pokazali su se kao bolji protivnik, što je ohrabrujuće pred sam start prvenstva. Međutim, momčad trenera Marija Kosa još nije potpuno ekipirana i još pokazuje određene nedostatke koji se u prvoj ligi obavezno kažnjavaju jeftinim pogocima.

Tin Slijepčević donio izjednačenje

Nakon što je Ivano Tomić već u drugoj minuti utakmice izašao sam na gostujućeg vratara, koji ga je zaustavio prekršajem, Mladost je preko Anića iz penala došla u vodstvo od 1:0. Uslijedile su pogreške domaće momčadi koje su Mađari kaznili s dva pogotka, ali je i Mladost nakon povratne lopte Tomića u 40. minuti preko Prskala došla do izjednačenja 2:2.

Iako su Mađari poveli s 2:3, drugi dio utakmice u potpunosti je pripao Mladosti koja je svoju dobru igru okrunila u 80. minuti i to nakon sjajnog bijega Slijepčevića po lijevoj strani nakon kojeg je izbio sam pred gostujućeg vratara koji nije uspio zaustaviti njegov odmjereni šut.

Mario Kos, trener juniora Mladosti (Ž)

Mario Kos: ”Sve što smo tražili, to smo i dobili”

Trener Mario Kos pun je optimizma pred početak prvenstva. Neriješeno protiv Mađara smatra sasvim zadovoljavajućim, iako žali za propuštenim prilikama i za ispuštenom pobjedom.

– Naporno smo trenirali pet tjedana tako da pripremni period smatram uspješnim. Na spisku imamo 22 mlada nogometaša od kojih je čak 16 iz naše županije što nam je i bio jedan od ciljeva. Još se nismo u potpunosti ekipirali. Ovih dana trebao bi nam kao pojačanje doći kapetan albanske juniorske reprezentacije, međutim, netko će morati i otići iz ove ekipe. Protiv Mađara postigli smo tri pogotka, ali smo i promašili pet – šest zrelih prilika i pri tome napravili nekoliko velikih pogrešaka. Te pogreške moramo smanjiti na minimum jer sve će one u prvenstvu biti kažnjene. Da, optimist sam jer znam da ćemo se iz kola u kolo dizati – nakon utakmice kazao je trener Kos.

Zahvalio bi se na podršci koju je naša juniorska ekipa tokom priprema imala od kluba. Sve što smo tražili, to smo i dobili, a zahvalio bi se i Dinamu iz Predavca što nam je bezrezervno ustupao svoje igralište za treninge. Nadam se kako ćemo im na svemu uzvratiti dobrim igrama i pobjedama – kazao je.