Juniori Mladosti ravnopravni Dinamu koji je ipak znao naplatiti svoju karizmu

PRVA NOGOMETNA LIGA ZA JUNIORE:

jun. MLADOST (Ž) – DINAMO (Zg)     1:2

MLADOST: Žaja, Crnoja, Kovač, K. Prskalo, Anić (od 66. Puzić), Ivanković, Kajzogaj, Slijepčević (od 90. Pintar), Mihekovec (od 33. Vicić), Levec (od 46. I. Tomić), TRENER: Mario Kos

DINAMO: Pršlja, Gubijan, Cvetko (od 58. Tonon), Katalinić, Živković, Čajić (od78. Leko), Topić (od 75. Koščević), Lukanić, Čuljak (od75. Vračar), Križalić, Duduković (od 58. Vuko), TRENER: Marijan Čajić, STRIJELCI: 0:1 Lukanić (22), 1:1 Anić (56 – 11m), 1:2 Gubijan (86)

Obećavajuće i vrlo znakovito juniori Mladosti iz Ždralova startali su u prvenstvu Prve juniorske lige. U prvom kolu bili su domaćini favoriziranoj momčadi zagrebačkog Dinama koja je na pravdi Boga upisala minimalnu pobjedu rezultatom 1:2. Međutim, prema viđenom, a posebno u drugom poluvremenu, juniori Mladosti zaslužili su najmanje neriješeni rezultat s time da su imali i nekoliko dobrih prilika za pobjedu.

Bojažljivi prvi dio utakmice

Prvi dio utakmice momčad trenera Maria Kosa otvorila je poprilično bojažljivo i s velikim respektom prema Dinamu koji je uz Hajduk najveći kandidat za osvajanje naslova prvaka. Iako su juniori Mladosti uspješno držali Dinamo daleko od svog gola i iako su dobro pomicali svoje linije kretanja, ali i zahvaljujući nekoliko sjajnih intervencija svog vratara Žaje, no, Dinamo je ipak u 22. minuti preko Lukanića uspio doći do pogotka za 0:1.

Mladost zrelija u drugom poluvremenu

Drugo poluvrijeme za Mladost bilo je puno bolje od prvog. Nakon upozorenja trenera Kosa juniori Mladosti shvatili su da mogu puno bolje i da se otvoreno mogu boriti protiv vršnjaka Dinama. Takva igra iznjedrila je terensku inicijativu, ali i penal za koji je najzaslužniji Ivano Tomić koji je znalački zagradio i iznudio klasični penal koji je Anić u 56. minuti pretvorio u izjednačenje.

Ipak, Dinamo je naplatio svoju karizmu i svoju individualnu kvalitetu. U 86. minuti nakon kornera i gužve pred golom Mladosti ipak je došao do pogotka za konačnih 1:2. Međutim, to nije trebao biti konačni rezultat jer samo minutu kasnije Krešimir Prskalo je odapeo sjajni šut s 15-ak metara, no, dinamov vratar Pršlja nije se dao savladati.