Kakav uspjeh! Mirela Kardašević postavila novi svjetski rekord u ronjenju na dah

Nakon što je zbog bolesti propustila prošlogodišnje Svjetsko bazensko natjecanje i većinu godine nije nastupala, Mirela Kardašević se vratila u najboljem izdanju.

Članica DPS-a Zagreb ponovno je zauzela mjesto na svjetskom tronu. Na CMAS Svjetskom bazenskom prvenstvu u ronjenju na dah održanom od 4. do 10. srpnja u Beogradu, Mirela je osvojila tri medalje i postavila novi svjetski rekord.

Zlato je zaslužila nastupom u dinamici s monoperajom oborivši pritom novi svjetski rekord (282 metra), dok je srebrnu medalju osvojila u dinamici s bifin perajama (260 metara) te u dinamici bez peraja (209 metara).

Srebro je osvojio i Goran Čolak, njezin klupski kolega, u dinamici s monoperajom s 285 metara te član RK Submania Vanja Peleš, u disciplini dinamika bez peraja s 216 metara.

Odličnim rezultatima i visokim plasmanom hrvatski su se predstavnici kvalificirali na Svjetske igre koje se održavaju u kolovozu sljedeće godine u Kini. Prvi put će se na igrama održati i natjecanja u ronjenju na dah, pod pokroviteljstvom CMAS-a, krovne svjetske organizacije za sportsko ronjenje. (ika)