Košarkaši Bjelovara slavili u Đurđevcu

DRUGA KOŠARKAŠKA LIGA SJEVER

U desetom kolu Druge košarkaške lige sjever, predzadnjem iz prvog dijela prvenstva, od prvih sedam klubova s ljestvice samo je bjelovarski Vedi upisao poraz. Svi ostali su uvjerljivim pobjedama potvrdili svoju ulogu favorita i zadržali svoja mjesta na ljestvici. Najefikasniji u desetom kolu bili su košarkaši Podravca iz Virja koji su Virku isprašili rezultatom 113:68 tako da su i dalje ostali jedini pravi konkurenti Radniku iz Križevaca u borbi za naslov prvaka. Očekivano najveću koš razliku u 10. kolu ostvarili su košarkaši Međimurja i to tako što su Koprivnicu razbili s ogromnih 57 koševa razlike, a sigurni su bili i košarkaši Varaždina u susretu s Labradom Žurko, kao i Ivančica u najneizvjesnijoj utakmici desetog kola u kojoj je rezultatom 82:69 pobijedila vrbovečki Petar Zrinski.

RADNIK KŽ – VEDI     93:71

RADNIK: Matoić, Brkić 18 (2×3), Kurpez 2, Garvanović 7 (1×3), Šašek 11, Biondić 5, Fržović, Svoboda 17 (5×3), Ribarić 11 (3×3), Prstec 2, Žulj10, Bolčić 10. TRENER: T. Matoić

VEDI: Rajšić 11 (1×3), Jurički 14 (1×3), D. Krajinović 4, Jukić 20 (4×3), Vasić, Ćurić 7, Serini 1, Supančić 2, Radić, Vrdoljak 12 (2×3). TRENER: Dean Krajinović

Košarkaši bjelovarskog Vedija upisali su treći jesenski poraz. Ovom prilikom sasvim očekivano jer gostovali su u Križevcima kod Radnika koji je sa svih deset pobjeda uvjerljivo vodeći na ljestvici, a pored toga ima u najjaču momčadi u prvenstvu. Iako je u košarci svašta moguće, međutim, ovaj susret odlučen je već nakon prve četvrtine u kojoj je Radnik igrao punom snagom i s najjačom postavom tako da je ostvario prednost od 17 koševa, što Vedi uz najbolju volju i sav uloženi trud nije mogao sustići. U drugom poluvremenu Križevčani su smanjili ritam i priliku dali igračima koji su u dosadašnjem dijelu prvenstva imali nešto manju minutažu, što je Vedi iskoristio kako bi se nametnu i bio ravnopravni protivnik, međutim, nedovoljno kako bi utakmica ušla u neizvjesnu završnicu.

MLADOST (Đ) – KK BJELOVAR    75:85

MLADOST: Carek, Cestar 12 (4×3), Odobašić 21 (4×3), Marić, Klir, Čmrlec, Balaško 13 (1×3), Jančijev 15 (1×3), Beljan 14, Fišer. TRENER: T. Robotić

BJELOVAR: Tušek 30 (1×3), Vrinjanin 22 (1×3), Oremović, Kelava 5, A. Geček, Čavić, Perković 6, Stjepanović 22 (4×3), Bosanac. TRENER: Damir Krpan

Kako se prvi dio prvenstva primiče kraju, tako košarkaši Bjelovara igraju sve bolje. Zbog nikakvih priprema i problema s ekipiranjem momčad trenera Damira Krpana očito je nekoliko startnih prvenstvenih utakmica iskoristila kao ‘pripremne utakmice’ koje je gubila, međutim, nakon što su u petom kolu protiv slabašne Koprivnice upisali prvu pobjedu sve je krenulo na bolje. U desetom kolu slavili su svoju petu pobjedu, a ta proslava održana je u Đurđevcu gdje su s deset koševa razlike savladali domaću Mladost. Posebnu draž ovoj pobjedi daje i činjenica kako je Mladost u prvoj četvrtini povela s 14 koševa prednosti i na poluvrijeme je otišla s prednošću od osam koševa. Drugi dio utakmice u potpunosti je pripao košarkašima Bjelovara koji su na krilima uvijek raspoloženih Tušeka (30), Vrinjanina (22) i Stjepanovića koji je u svoja 22 postignuta koša ugradio i četiri pogođene trice, bili nedodirljivi za Mladost.

U Bjelovaru dva košarkaška derbija

U zadnjem 11. jesenskom kolu Vedi u subotu dočekuje Međimurje i to će svakako biti derbi kola, a ništa manje zanimljiva neće biti u nedjelju u 17:00 sati kad će se u dvorani Prve OŠ odigrati utakmica između košarkaša Bjelovara i Ivančice koja izravno odlučuje koja će momčad drugi dio prvenstva dočekati na šestom mjestu.