KREĆE DRUGA SMJENA U VRTIĆIMA Upisano 97 djece, ostalo još 47 slobodnih mjesta

Od 2. svibnja u Bjelovaru počinje provođenje projekta Vrtići po želji roditelja kojim se uvodi druga smjena u Dječji vrtić Bjelovar i svs četiri privatna dječja vrtića. Riječ je projektu za koji je Grad Bjelovar iz Europskog socijalnog fonda povukao 14 milijuna kuna.

-U iduće dvije godine je osiguran posao za pedeset djelatnika, odgajatelja, kuhara, pomoćnog osoblja ali i stručnih suradnika u vrtićima. Polovica novca će ići za plaće, a druga polovica za usavršavanje djelatnika, nabavu didaktičke opreme, te uređenje vrtića što si oni sami iz svojih sredstava nikako ne bi mogli osigurati – istaknuo je danas gradonačelnik Bjelovara Dario Hrebak. Iako je bilo sumnji da nema pravog interesa za poslijepodnevni boravak u vrtićima do sada iskazani interes roditelja je to demanturao i projekcije napravljene uoči pokretanja projekta su dostignute.

-Do sada je ukupuno upisano 93 djece, 40 u produljenom boravku i 53 u poslijepodnevnoj smjeni, a još je ostalo slobodno 47 mjesta- napominje gradonačelnik Hrebak.

– Dobili smo verifikaciju za poslijepodnevni rad od 16 do 20 sati i za produljeni boravak, odnosno igraonicu općeg tipa, od 17 do 20 sati. Ukupno je uključeno 21 dijete , a među njima su i djeca koja ranije nisu išla u vrtiće te djeca s posebnim potrebama. Osigurane su usluge logopeda, kineziologa, rehabilitatora jer to program dopušta. Zaposlili smo sedam djelatnika i za vrtić je to velika stvar jer poboljšavamo i materijalne uvjete nabavkom razne opreme – kazala je Senka Ivanušec, vlasnica Dječjeg vrtića Ciciban.

U projektu sudjeluju i Dječji vrtići Bubamara, Pinokio i Osmijeh,a treba istaknuti da usluge poslijepodevnog rada i produljenog boravka mogu koristiti sva djeca, bilo ona koje do sada nisu bila u vrtićima ili ona koja već idu u neki od vrtića. U svim slučajevima usluga je potpuno besplatna.(dv)