Policijski službenici službe kriminalističke policije su u suradnji s policijskim službenicima Ravnateljstva policije proveli kriminalističko istraživanje nad trojicom policijskih službenika zbog sumnje u počinjenje kaznenih djela zlouporabe položaja i ovlasti te trgovanja utjecajem. Sve to odvijalo se u Policijskoj upravi virovitičko- podravskoj, priopćili su iz policije.
Iskoristio službeni položaj
Kako je izvijestila policija, prvoosumnjičeni policijski službenik na radnom mjestu nižeg rukovoditelja je tijekom lipnja i srpnja 2020. godine u dva navrata počinio kazneno djelo trgovanja utjecajem tako što je prema drugo i treće osumnjičenim policijskim službenicima iskoristio svoj službeni položaj i utjecao na njih kako ne bi obavili službenu radnju koju su morali obaviti, odnosno da ne sankcioniraju njemu poznate osobe kao počinitelje prekršaja Zakona o sigurnosti prometa na cestama, a također je počinio i kazneno djelo zlouporabe položaja i ovlasti.
Eskivirali službene radnje
U tom smislu drugoosumnjičeni policijski službenik je tijekom lipnja 2020. godine iskoristio svoj službeni položaj te tijekom obavljanja službe nije obavio službenu radnju koju je morao obaviti, dok je treće osumnjičeni policijski službenik tijekom srpnja 2020. godine također iskoristio svoj službeni položaj i za vrijeme obavljanja službe nije obavio službene radnje koje je morao obaviti, a tiču se sankcioniranja prometnih prekršaja.
Ekspresno udaljeni iz službe
U sklopu istraživanja, a na temelju naloga Županijskog suda u, provedene su pretrage doma i drugih prostorija. Uredu za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta podnesene su odgovarajuće kaznene prijave, dok su osumnjičeni policijski službenici su pritvoreni. Načelnik Policijske uprave virovitičko podravske je, sukladno Zakonu o policiji, donio rješenje o udaljenju policijskih službenika iz službe. (ika)

