Ligaški i gradski derbi završio bez pogodaka. Bio je to iz više razloga zanimljiv susret

Foto: Ivan Karačony/Bjelovar.live

Sedmo kolo 3. HNL Sjever donijelo je najveći ligaški derbi, a riječ je o svima dobro poznata dva gradska rivala. Na Gradskom stadionu u Bjelovaru sastao se domaćin NK Bjelovar s ekipom NK Mladosti Ždralovi. Bila je to čvrsta utakmica, a nakon nerealiziranih poluprilika koje su potencijalno mogle ispasti ozbiljne ugroze po oba gola, bliže pobjedi ipak je bio je domaćin. I to u završnici drugog dijela utakmice. Velik interes koji se u praksi prezentirao kroz velik broj gledatelja implicira dvije stvari; jedna je da su se nogometni fanatici zaželjeli nogometa (posebice derbija i bijega od situacije s koronom), te ona druga koja se tiče izgradnje novog gradskog stadiona. Činjenice jest da Bjelovar kao središte jedne županije muku muči sa sportskom infrastrukturom. Ona jest loša i zastarjela, a u velikom dijelu jednostavno – ne postoji. Drvene tribine o tome svjedoče kada se, naravno, radi o nogometu.

Središte lige

Današnji derbi je na kraju opravdao sva očekivanja. Bez obzira na to što NK Mladost gazi ligu kao ”plitak” potok i prva je na ligaškoj tablici, sraz s NK Bjelovarom (koji je osmi, ovisno i o ostalim rezultatima) ipak se iznova pokazao kao susret u kojem se bodovi otkidaju. Središte postojeće lige koja je, usput rečeno, nema tome dugom promijenjena, danas je Bjelovar. Grad koji ima određene nogometne uspjehe, imao je i ima (uz županijski bazen) izuzetnog potencijala, ali na tome treba ozbiljno raditi. Današnji gradski derbi, između ostalog, otkrio je sve prednosti u jednoj, kao i nedostatke u drugoj momčadi. Trud i muka bila je s obje strane. Vidjelo se to na terenu. Tu je i brojna publika čiju nazočnost apsolutno treba pozdraviti… Nažalost, realizacija je izostala, ali to nikako ne umanjuje cjelokupni događaj. (ika)