Lucija Gjuras i Tin Đuranec pozvani u reprezentaciju

DRUGI TURNIS OLIMPIJSKIH NADA U STRELJAŠTVU:

Na osječkoj streljani Pampas održan je drugi Turnir olimpijskih nada za tekuću sezonu na kojem je u disciplini zračna puška nastupilo šest strijelaca iz SD Bjelovara 1874 i dvoje iz SD Končanica.

U muškoj konkurenciji na turniru je nastupilo 25 mladih strijelaca, a među njima bili su Tin Đuranec i Fran Kaminski iz SD Bjelovara. Uspješniji je bio Tin Đuranec koji je s 611,4 pogođena kruga osvojio četvrto mjesto u juniorskoj, treće mjesto u mlađe juniorskoj i prvo mjesto u kadetskoj konkurenciji, dok je Fran Kaminski u juniorskoj zauzeo osmo mjesto, a u mlađe juniorskoj konkurenciji šestom mjesto.

U disciplini zračne puške u ženskoj konkurenciji sudjelovale su Laura Opačić, Lucija Gjuras, Mia Gavran i Katja Opačić, sve iz SD Bjelovara 1874, te Daria Kral i Leonarda Herout iz SD Konačnica. Najuspješnija od njih bila je Lucija Gjuras koja je s 604,5 krugova u juniorskoj konkurenciji zauzela četvrto mjesto, dok je u mlađe juniorskoj i kadetskoj konkurenciji bila treća. Laura Opačić u mlađe kadetskoj konkurenciji osvojila je drugo mjesto, Daria Kral i Leonarda Herout zauzele su 11. i 14. mjesto, dok je Katja Opačić zauzela 19. mjesto. Mia Gavran, usprkos nešto lošijem gađanju u odnosu na dosadašnja natjecanja, s pogođenih 579 krugova osvojila je treće mjesto u mlađe kadetskoj konkurenciji.

Tin Đuranec i Lucija Gjuras nakon kriterijskih izbornih natjecanja dobili su poziv u državnu reprezentaciju u starosnoj kategoriji U16 za nastup na međunarodnom juniorskom turniru ”Walther Youth Cup Grand Prix Smederevo” koji je će održati od 24. do 26. studenog ove godine.