Majstorstvo Dmytra Lope za trijumf Mladosti nad Hrvatskim dragovoljcem

SUPERSPORT DRUGA NOGOMETNAL LIGA – 8. KOLO:

Nogometaši Mladosti već sedmu utakmicu za redom ne znaju za poraz u SuperSport drugoj ligi.

Jedini prvenstveni poraz doživjeli su u prvom kolu na gostovanju u Karlovcu, dok su nakon ostalih sedam utakmica izlazili podignute glave.

Snagu momčadi s bjelovarskog Brda na svojoj su koži osjetili i nogometaši Hrvatskog dragovoljca koji usprkos svom više nego solidnom izdanju nisu uspjeli ništa više nego potpisati prihvatljivi poraz rezultatom 2:0.

MLADOST – HR DRAGOVOLJAC    2:0

MLADOST: Vincelj, Herceg 7, Brezina 7, Žabec 7 (od 83.Sesar), Jakšić 7 (od 77. Leko 7), Pisačić 7(od 70. Topić 7,5), Lopa 8,5(do 77. Colarić), Čondrić 7, Markota 7 (od 70. Franceković 7), Azinović 7,5, Cruce7,5, TRENER: Želimir Mešnjak 7

DRAGOVOLJAC: Gujić 7, Milović 6 (od 77. Guilherme), Franić 6 (od 77. Ljuboja), Kobetić 6,5, Perić 6(od 58. Rendulić), Evačić 6(od 77. Rell), Opačić 6 (od 70. Adžaga), Marinčić 6,5, Gracin 6, Amoateng 5,5, Kauzlarić 6, TRENER: Mladen Stipković 6

STRIJELCI: 1:0 Lopa (39), 2:0 Topić (80), IGRAČ UTAKMICE: Dmitro Lopa

U prvom poluvremenu gledali smo terensku inicijativu Mladosti i organiziranu obranu Dragovoljca koja je kapitulirala tek u 39. minuti i to nakon majstorskog pogotka Lope, koji već duži niz godina nije viđen na Brdu.

Naime, jednu nasumice izbijenu loptu obrane Dragovoljca nogometni mađioničar Lopa uhvatio je na volej i s nekih 25 metara topovskim udarcem pogodio rašlje.

Kapa do poda i svaka čast!

Taj pogodak dodatno je dao krila igračima Mladosti koju su pojačali pritisak i sabili gostujuću momčad u krilo svog vratara, međutim, do odluke o pobjedniku ove gledljive i sadržajne utakmice došlo je tek u drugom poluvremenu.

Na novo majstorstvo Lope čekalo se od 60. minute kad je iskusni Ukrajinac nogometnom minijaturom u suradnji s Žabecom izigrao kompletnu obranu Zagrebčana, ali ne i vratara Gujića koji je krajnjim naporom uspio obraniti njegov udarac s desetak metara.

Do pogotka je mogao doći i Žabec, ali i njegov udarac nije završio u dragovoljčevoj mreži. Ipak, trenutak odluke dogodio se u 80. minuti i to nakon preciznog ubačaja Francekovića s desne strane i sigurnog udarca glavom Topića koji je za gostujućeg vratara Gujića bio neobranjiv.

Želimir Mešnjak, trener Mladosti

– Dragovoljac se predstavio kao snažna ekipa koja je na gostovanjima osvojila već sedam bodova, a osim toga malo su nas iznenadila 3-5-2 sustavom na koji nam je trebalo neko vrijeme da se adaptiramo. Međutim, bili smo bolja momčad koja je postigla dva pogotka i izigrala još dvije – tri čiste prilike. Lijepa serija od sedam utakmica bez poraza koja dovoljno govori kako za Mladost nema nikakvog straha – kazao je trener Mešnjak