Malonogometaši Bjelovara najavili osvajanje naslova prvaka

Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

DRUGA MALONOGOMETNA LIGA CENTAR

Malonogometaši Bjelovara napravili su veliki korak prema osvajanju naslova prvaka.

U sedmom kolu Druge malonogometne lige centar kao domaćini u bjelovarskoj Dvorani europskih prvaka rezultatom 5:4 pobijedili su Fotex, momčad iz Nedeljanca koja im je glavni konkurent u borbi za prvo mjesto koje donosi kvalifikacije s prvacima drugih liga istok i jug za plasman u Prvu malonogometnu ligu.

Ovom pobjedom MNK Bjelovar stekao je prednost od velikih pet bodova ispred Fotexa. Međutim, do kraja prvenstva ima još osam kola tako da je još uvijek prerano za bilo kakvo slavlje.

MNK BJELOVR – MNK FOTEX    5:4

BJELOVAR: N. Beljan, Cjetojević, Hajdarović, Marin Nikolić, B. Vidiček, Bajsić, Tolić, Kunštek, Ostrman, Hrahovski, Gršić, Ahac, M. Marušić, N. Matić, TRENER: Željko Ostrman

FOTEX: N. Stolnik, N. Hlišć, Banekoivć, Dvanajščak, F. Hajduk, Sl. Hlišć, Blaguški, Žganec, Fijačko, TRENER: Dalibor Leskovar

STRIJELCI: 0:1 Fijačko (8), 1:1 Bajsić (10), 1:2 Blaguški (16), 2:2 M. Marušić (19), 3:2 Vidiček (27), 4:2 Tolić (28), 5:2 Kunštek (28), 5:3 Sl. Hlišć (37), 5:4 Fijačko (38)

Utakmica s Fotexsom bila je pravi derbi i prava malonogometna poslastica puna rezultatske neizvjesnosti. Iako su bjelovarski malonogometaši u prvom poluvremenu bili bolja momčad i imali su više od igre, međutim, Foteks se uspješno branio i prijetio kontra napadima. Nakon dva takva brza napada gosti iz Nedeljanca postigli su dva pogotka, što je ”bjelovarska trupa” pogocima Bajsića i Matka Marušića uspjela anulirati.

Drugi dio utakmice u potpunosti je pripao MNK Bjelovaru koji je punom snagom i s puno manje pogrešaka otvoreno napao goste. Odluka o pobjedniku donesena je za samo dvije minute. Pogocima Borne Vidićeka, Matije Tolića i Brune Kunšteka, MNK Bjelovar je u periodu od 26. do 28. minute postigao tri pogotka i poveo s 5:2, što Fotex nije mogao sustići. U završnici utakmice gosti su pokušali s igračem – vratarom doći do preokreta, no osim ublažavanja poraza više od toga nisu mogli.

U slijedećem osmom kolu Druge malonogometne lige centar MNK Bjelovar gostuje kod momčadi Zagreba 92, momčadi s dna ljestvice, ali i momčadi koja je u sedmom kolu pobijedila drugoplasirani Futsal Dinamo tako da na taj susret nikako ne treba gledati kroz prizmu priče o prelasku ”plitkog potoka”.