Malonogometaši metu sve pred sobom

DRUGA MALONOGOMETNA LIGA CENTAR

Nakon sjajnog prošlotjednog nastupa i pobjede u derbiju s Fotexom malonogometaši Bjelovara nastavili su svoj pobjedonosni pohod. U redovnom osmom kolu Druge lige centar slavili su gostujuću pobjedu nad ekipom Zagreba 92, dobrog poznanika kojem nisu ostavili ni mrvicu nade u uspjeh i kojeg su više nego zasluženo pobijedili rezultatom 4:6.

Ovim uspjehom MNK Bjelovar učvrstio se na prvom mjestu ljestvice na kojem već sad ima veliku prednost od sedam bodova ispred drugoplasirane momčadi Futsal Dinamo II.

MNK ZAGREB 92 – MNK BJELOVAR    4:6

ZAGREB: Vrbanić, Hr. Mlinarić, Crnov, J. Beljan, Gajski, Penava, Đusi, A. Vidović, TRENER: Dalibor Lovrić

BJELOVAR: N. Beljan, Kunštek, M. Tolić, M. Marušić, B. Vidićek, N. Matić, Pokopac, Ostrman, Pačko, Treščec, Gršić, Marin Nikolić, Posavec, Bajsić, TRENER: Željko Ostrman

STRIJELCI: 0:1 Nikolić (9), 0:2 Vrbanić (10 – ag), 0:3 Gršić (15), 0:4 Nikolić (27) 1:4 Penava (27), 1:5 Tolić (30), 2:5 Mlinarić (32), 2:6 Pačko (37), 3:6 Mlinarić (38), 4:6 Mlinarić (39)

Rezultat i pobjeda od dva pogotka ne govore precizno o odnosu snaga i događanjima na parketu dvorane Sutinska vrela u Zaprešiću, gdje je odigran susret između Zagreba 91 i MNK Bjelovara.

Bjelovarska malonogometna trupa bila je puno bolja momčad čija pobjeda ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje.

Kako će to biti jednosmjerna utakmica i nova velika pobjeda malonogometaša iz Bjelovara vidjelo se već u otvaranju utakmice.

Naime, pogocima Nikolić i Gršića, ali i autogolom vratara Vrbanića, MNK Bjelovar je već u 15. minuti imao prednost od tri pogotka, koja je do sredine drugog poluvremena narasla do rezultata 1:5, što je za Zagreb bilo ipak previše kako bi se ponadao iznenađenju, ali i kako bi MNK Bjelovar lagano i bez stresa priveo utakmicu kraju.

Zadovoljan nastupom svoje momčadi u Zagrebu bio je i trener Željko Ostrman koji je nakon susreta kazao.

Željko Ostrman, trener MNK Bjelovara

– Možda iznenađujuće lagana i uvjerljiva naša pobjeda jer Zagreb se pojačao i s Penavom i Hrvojem Mlinarićem tako da ostavlja dobar dojam. No, odigrali smo organizirano i odgovorno tako da smo napravili još jedan veliki korak prema osvajanju naslova prvaka što nam je primarni cilja, ali i prema kvalifikacijama za popunu prve lige. Posebno mi je drago zbog naših mladih igrača koji dobivaju sve veću minutažu koju svojim igrama opravdavaju. U slijedećem kolu gostujemo kod Petrinčice koja se ekipirala, a svoju kvalitetu je i potvrdila gostujućom pobjedom nad Fotexom – kazao je trener Ostrman.