U bjelovarskoj Ekonomskoj i birotehničkoj školi ovih dana imaju razloga za veselje.
Školska malonogometna momčad osvojila je 5. mjesto na državnom prvenstvu koje je ovih dana održano u Poreču, dok je jedan od drugih razreda ušao u finale natječaja koji se tiče pisanja poslovnog plana Ideja godine u organizaciji portala srednja.hr i Hrvatske zajednice županija. Na natječaj se prijavilo pet ekipa, a ekipa Boom Box koju čine učenici 2.b razreda, Renato Buhin, Ema Čukljaš i Nikolina Dejanović, uspjeli su se plasirati u finale ovoga natjecanja koje će se održati danas i sutra u Zagrebu.
Nakon sedam sigurnih pobjeda na gradskoj i županijskoj, malonogometaši su se plasirali na Državno prvenstvo srednjih škola u futsalu za mladiće koje se održavalo od 30. travnja do 2. svibnja u Poreču.
U konkurenciji 24 najbolje hrvatske srednjoškolske futsal momčadi ostvarili su pobjede nad Tehničkom školom iz Čakovca i Tehničkom školom Tesla iz Zagreba da bi u posljednjoj elimininacijskoj rundi prije borbe za medalje tijesno i nesretno poraženi od Srednje geodetske škole iz Zagreba. Tako su na kraju Ekonomisti osvojili sjajno peto mjesto među više od 400 hrvatskih srednjih škola.
Boje Ekonomske i birotehnicke škole Bjelovar branili su Marko Knežević, Siniša Đipalo, Borna Senjan, Adrijan Coha, Martin Buzuk, Luka Legčević, Luka Marušić, Marko Jozić, Mihael Gavranović i Josip Blažic. Voditelj momčadi bio je profesor Vladimir Štefanec. (ika)




