MEĐUNARODNI PRAZNIK RADA Ovo je program koji vas očekuje u središnjem gradskom parku

Od 10 sati kreće zabavni program, a od 11.30 podjela graha, piva, sladoleda i kolača

Kao i prijašnjih godina, Grad Bjelovar i ove tradicionalno za Međunarodni praznik rada, 1. svibnja, organizira prigodni program i druženje za građane uz besplatan grah, kolače, sladoled i pivo u samom središnjem gradskom parku.

Za građane su kuhari hotela Central pripremili oko 1600 porcija graha, tradicionalnog obroka koji se već očekuje na Praznik rada, potom 1600 kuglica sladoleda koji je osigurala slastičarnica i kavana ”Zagorje”, doke su za kolače zaduženi vrijedni članovi Češke obeci Bjelovar te Udruga žena ‘’Nova nada“ iz Pavljana.

Što se tiče tekućih pitanja, podijelit će se i 600 litara piva.

Naravno, građani će se i ove godine od 10 sati zabavljati uz kulturno–umjetnički program Zajednice udruga u kulturi Grada Bjelovara, dok će se u ranim jutarnjim satima proslavi se pridružiti i Moto klub Bjelovar s tradicionalnom Budnicom. (BJLive)

Program za 1. svibnja

4:30 – okupljanje sudionika Budnice na parkiralištu pokraj IV. osnovne škole, Poljana dr. Franje Tuđmana

5:00 – početak Budnice, polazak u defile ulicama grada (popis ulica je u privitku)

10:00 – Zajednica Mađara Grada Bjelovara

10:10 – KUD ”Bjelovar” Bjelovar

10:20 – HORKUD ”Golub”

10:35 – Športsko-plesni klub ”H-8” Bjelovar

10:55 – Češka obec Bjelovar

11:10 – Bjelovarski slavuji-Fakini

11:30 – podjela graha, kolača, sladoleda i piva

U slučaju kiše, program se seli na Gradsku tržnicu.