Piše: Ivan Karačony(ivankaracony@gmail.com)

Miran Maričić, član Streljačkog društva Bjelovar 1874., sretno je sletio u Tokio sa svojim kolegama, olimpijcima u streljaštvu Josipom Glasnovićem, Snježanom Pejčić i Petrom Goršom, a s njima je i dio trenera.

”Bitno je da smo svi negativni”

–Stigli smo jučer oko 12:30 sati ali tek navečer smo se smjestili u olimpijskom selu. Jer, potrajala je procedura oko oružja. Japanci su nas zaista lijepo dočekali te nastavili takav odnos i u selu. Danas je prvi dan i mogu reći kako sam zadovoljan svime, a nadam se da će tako ostati. Bitno je da budemo svi negativni na testiranjima te u miru odradimo sve treninge i, naravno, natjecanja – kazao je Maričić za Regionalni portal Bjelovar.live.

Optimistično raspoloženje unatoč rigoroznim mjerama

Na do sada najneobičnije Olimpijske igre prije naših strijelaca, iz zagrebačke Zračne luke Franjo Tuđman u Tokio je otputovala još jedna skupina hrvatskih sportašica i sportaša. Naime, nešto ranije, na jutarnjem letu našli su se gimnastičari Ana Đerek i Tin Srbić, plivači Ema Rajić i Nikola Miljenić te biciklist Josip Rumac.

Unatoč kompleksnosti situacije u avioprometu i rigoroznih antipandemijskih mjera koje ih čekaju na poprištu Olimpijskih igara 2020. u Tokiju, raspoloženje naših olimpijaca bilo je prilično optimistično.

Prve Olimpijske igre

Inače, našem Bjelovarčaninu Maričiću ovo su prve Olimpijske igre na kojima će sudjelovati, a itekako ih je zaslužio.

Podsjetimo kako je bjelovarski strijelac i hrvatski reprezentativac na Europskom prvenstvu u ožujku 2020. godine u Wroclawu u Poljskoj osvojio dvije medalje u streljaštvu, u disciplini zračna puška. U seniorskoj kategoriji ekipno osvojio je drugo mjesto i treće mjesto u mješovitoj kategoriji.

Inače, Maričić je s Petrom Goršom kvotu za odlazak na Olimpijske igre osvojio odličnim nastupom na Svjetskom prvenstvu u Changwonu u Južnoj Koreji 2018. godine. Maričić je tada osvojio brončanu, a Gorša srebrnu medalju.